Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Uber od půlnoci spustil v Praze novou službu UberSelect. Co to znamená?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 11. 2016 • 16:27
4
Alternativní taxislužba Uber spustila v Praze od půlnoci novou službu UberSelect, která je cenově uprostřed mezi již poskytovanými službami UberPop a UberBlack. Společnost ji prezentuje jako jízdu limuzínou s profesionálním řidičem.

Cena přepravy se skládá z 30korunové nástupní sazby, sazby 13 Kč za ujetý kilometr a čtyř korun za každou minutu strávenou ve voze. Nabízet ji mohou jen šoféři s nejvyšším hodnocením od zákazníků, kteří jezdí s lepšími vozy, například s novějšími modely Škoda Octavia nebo Volkswagen Passat. V tiskové zprávě to uvedla společnost.

V rámci běžnější služby UberPop je podmínkou auto, které není starší než deset let, cestující však mohou narazit na různou kvalitu aut i řidičů. Cestujícím tak může přijet například starší fabie nebo úplně nové volvo. Nová služba tak má být podle společnosti zaměřena na ty cestující, kteří jsou ochotni si připlatit za větší pohodlí.

Proti nejběžnější službě UberPop je nová služba dražší o pět korun na nástupní taxe, kilometr jízdy pak o tři koruny a deset haléřů a minuta jízdy vyjde o korunu dráže. Ceny nejdražší UberBlack pak mají nástupní sazbu 40 korun, 27 korun za kilometr a šestikorunovou taxi za minutu jízdy. Minimální cena je stanovená na 150 korun. UberBlack nabízí černá auta s profesionálními řidiči, firma službu prezentuje jako jízdu s profesionálním řidičem ve stylovém autě.

V Praze jezdí téměř 5000 vozidel taxi. Uber má v Praze více než 1000 aktivních partnerských řidičů, kteří za posledních 90 dní alespoň jednou svezli klienta. Celosvětově společnost funguje ve více než 500 městech 80 zemí. Aplikace je volně ke stažení na jakýkoli chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozvědí jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a také se dozvědí, kde právě stojí.

Související články

Témata
22. 12. 2016 17:11
Re: Enjoy
Tož bacha! Svezení v ASX je docela paráda....měl jsem nedávno půjčenou na 14 dní a velká spokojenost....ale do kategorie limuzín bych ji nezařadil... ;-)
25. 11. 2016 14:11
Limuzínou?
Například VW Passat nebo Octavia. To jsem nevěděl, že čas od času jezdím luxusním vozem a limuzínou. Bože....
24. 11. 2016 15:15
Uber
Ukrajinci BERou vše kde není potřeba bumáška.
24. 11. 2016 14:10
Enjoy
Jízda limuzínou - v Hyundai Elantra, Mitsu ASX a spol., no aspoň, že vynechali Fabie. Navíc to řidiči musí kombinovat s UberPop (reálně 14 Kč/km), což je tak tak na uživení se.

S řidičem se obvykle nedomluvíš, pokud neumíš ukrajinsky, v Praze se vyznaj asi jako já v Kyjevě a kvalita služeb od zavedení flotil jen a jen padá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku