Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Úrazovost v Tesle je třikrát větší než v jiných automobilkách

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 5. 2017 • 18:48
10
Zaměstnanci amerického výrobce elektromobilů Tesla Inc. mají třikrát větší pravděpodobnost, že přijdou k pracovnímu úrazu než v jiných automobilkách. Vyplývá to ze zprávy kalifornské agentury Worksafe, hájící zájmy pracujících.

Tesla je jediným výrobcem automobilů se sídlem ve Spojených státech, který nemá odbory. Tesla se brání, že v prvním letošním čtvrtletí byl počet pracovních úrazů vůbec nejnižší v celém automobilovém odvětví a o 32 procent nižší, než je průměr.

Worksafe provedla analýzu na popud americké odborové organizace pracovníků v automobilovém průmyslu (UAW) se sídlem v Detroitu. Odbory předtím jednaly se zaměstnanci Tesly o možnosti vytvoření své buňky v této společnosti.

Podle analýzy Worksafe připadalo v Tesle v roce 2015 na 100 zaměstnanců 8,8 pracovních úrazů. To je o 31 procent více, než byl průměr v americkém automobilovém průmyslu. V roce 2016 se ukazatel snížil na 8,1, údaje z ostatních podniků pro srovnání zatím nejsou k dispozici. Počet vážných zranění, která vedla k několikadenní pracovní neschopnosti, omezením a nutnosti přeřazení na jinou práci, byl v Tesle v roce 2015 oproti průměru dvojnásobný, v dalším roce pak lehce klesl.

Tesla se domnívá, že účelem dotazů na úrazy bylo přimět zaměstnance k založení odborové organizace. Společnost rovněž uvedla, že se stále učí a že důležitá je budoucnost. UAW zprávu zveřejnila na svém webu a k obviněním Tesly se odmítla vyjádřit. Zlepšení ukazatele úrazů, které firma uvádí za letošní první čtvrtletí a které je podle ní dané změnami ve výrobě, neukazuje podle Worksafe na změnu v trendu.

Zpráva přichází v období kritickém pro automobilku. Tesla se chystá uvést na trh Model 3 sedan. Najímá proto nové zaměstnance a investuje, aby byla v příštím roce schopna šestinásobně zvýšit výrobu.

Foto: Steve Jurvetson

Související články

Témata
26. 5. 2017 20:34
Re: Dnešní titulky
Takže ty budeš rovnaký blb ako on. Alebo si to Ty?
Avatar - _Karel_
26. 5. 2017 12:11
Re: Dnešní titulky
Jestlivá von je nepíše šéfredaktor. :-) Každopádně autor většiny titulků dement je, vo tom žádná.
Avatar - JDM
26. 5. 2017 10:39
Re: To bude tím...
Joo nejčastější úraz asi bude úraz elektrickým proudem >:D
Avatar - JDM
26. 5. 2017 10:38
Re: Dnešní titulky
Jenže o to dělá dobře, z nezajimavych a nudných článku dělá něco na co většina lidí klikne takže ten kdo ty titulky píše vlastně jedinej vydělává takže by měl dostat prémii tři platů a 10 dní dovolený navíc
25. 5. 2017 21:31
Dnešní titulky
Vyhoďte toho dementa, co Vám píše titulky. Dlouhodobě není ve formě, ale dnes opravdu zazářil.
Nejdřív podle něj MD brojí proti filtrům pevných částic a teď pro změnu nechápe rozdíl mezi 30% a 300%. A pokud ho nevyhodíte, dejte mu aspoň pokutu ve výši 3 měsíčních platů, ať si příšte dává pozor.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud