Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Albánii chtějí postavit nejrychlejší auto světa. Nabídne přes 1800 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 3. 2021 • 22:52
17
8
Zobrazit náhledy (17)
Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+ Arrera Automobili SD+

Prakticky neznámá albánská společnost Arrera Automobili chce nabídnout nejrychlejší sériově vyráběné auto planety.

Za ambiciózní firmou stojí Qendrim Thaqi, kterého můžete znát jako tvůrce vozu jménem Illyrian Pure Sport, který měl být prvním albánským supersportem. Tento projekt však nakonec Thaqi zřejmě opustil.

A vrhl se do něčeho mnohem většího, tentokrát slibuje rovnou hyperauto, jehož schopnosti by mohly stačit k již zmíněnému světovému prvenství.

Chystaný vůz dostal jméno SD+, které odráží ambice výrobce. Písmeno S připomíná národního hrdinu Albánie jménem Skanderbeg, vojevůdce a státníka z rodu Kastriotů. Písmeno D pak představuje římskou číslici, ekvivalent čísla 500, a v tomto případě jde o narážku na rychlost 500 km/h. A plus na konce značí, že cílem je hranici 500 km/h překonat.

Díky oficiálním ilustracím už si můžeme také udělat představu, jak bude SD+ vypadat. Thaqi tvrdí, že se při návrhu inspiroval monoposty formule 1, zejména v oblasti aerodynamiky. Proto má každý detail exteriéru svou funkci. Karoserie má být kompletně z uhlíkových vláken.

Zajímavě vypadají informace o pohonné jednotce. SD+ údajně dostane přeplňovaný sedmilitrový osmiválec navržený motorářem Wolfganem Kizlerem. Arrera Automobili slibuje výkon 1.342 kW (1.825 koní) a točivý moment 1.500 N.m. Hmotnost vozu se přitom má vejít pod 1.230 kilogramů.

Zní to všechno interesantně, ale zatím jde opravdu jen o vizi. Thaqi však tvrdí, že funkční automobil představí už příští rok.

Doporučujeme

Témata
17. 3. 2021 20:00
Re: To, že chtějí
Blbost.
17. 3. 2021 19:58
No a Christian von Koenigsegg
ma dalsi "konkurenci"! :D
Avatar - KANKUNEN
17. 3. 2021 09:56
Sériová výroba jeden obrázek
I Musk má svoji hrdost a vymýšlí si na nějakém reálném základě.
Avatar - JFK
17. 3. 2021 09:48
Re: To, že chtějí
Ale pro trhy jako Albánie, kde platí emisní norma Prunéřov I před odsířením, ideální.. hlavně aby to jim tam jezdilo na benzín s klackama, jako nakonec naučili jezdit i ty kradené mercedesy z celé evropy s katalyzátory OFF :yes:
17. 3. 2021 09:01
vyhlad
Aky z toho bude vyhlad do stran cez tie obrovske predne kolesa a blatniky?