Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Illyrian Pure Sport chce být první supersport z Albánie. Slibuje zajímavé parametry

Jan Zajíc Jan Zajíc 28. 12. 2020 • 15:56
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport Illyrian Pure Sport

Albánie asi není země, kterou byste si spojili s výrobou supersportů. Oprávněně. V blízké budoucnosti by se to však mohlo změnit.

Jistý Qendrim Thaqi totiž touží rozběhnout produkci vozu jménem Illyrian Pure Sport, prvního albánského supersportu, který snese mezinárodní měřítka.

Thaqi kvůli tomu založil společnost Arrera Automobili a už se pochlubil několika konkrétními plánovanými parametry, poodhalil také možný design i vysněnou techniku.

O pohon se má starat uprostřed umístěný 6,2litrový osmiválec LT2 od General Motors, který známe z Corvetty. V8 mají pomáhat dvě turbodmychadla, takže výkon by se mohl pohybovat okolo 850 koní.

Thaqi dále počítá s pohonem všech kol a 8stupňovou dvouspojkovou převodovkou. A touží po maximální rychlosti 375 km/h a schopnosti akcelerovat z klidu na stovku za 2,7 sekundy.

Design pak naznačují zveřejněné ilustrace, jejichž autorem je přímo Thaqi. Ten slibuje karoserii z uhlíkových vláken, přičemž některé nelakované díly použitý materiál neskrývají.

Jak už bylo řečeno, Illyrian Pure Sport je v současnosti možná spíš snem, než jasnou vizí. Ale kdo ví, třeba se v blízké budoucnosti zhmotní. Uvidíme.

Související články

Témata
Avatar - narona
29. 12. 2020 00:39
První Ilyrský supersport od roku
300 př. Kr. :-[] Pár dvoukolek s litými koly tehdy skutečně vyrobili i když stejně to byly řecké kopie :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud