Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V ČR je na prodej unikátní Rolls-Royce od Mansory s pozlacenými detaily. Co říkáte na cenu?

Jan Zajíc Jan Zajíc 16. 4. 2022 • 22:37
31
4
Zobrazit náhledy (31)
Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost Mansory Rolls-Royce Ghost

Německá společnost Mansory si udělala jméno opulentními a extravagantními úpravami luxusních vozů. Jestli se vám její styl líbí, pak by vás mohlo zajímat, že v Česku je právě na prodej jedno auto, z něhož divoký "sloh" Mansory přímo křičí.

Jde o upravený Rolls-Royce Ghost z roku 2013, menší z dvojice sedanů, které tradiční britská automobilka nabízí. Tím větším je samozřejmě model Phantom.

Ghost u Mansory prošel výraznými modifikacemi, karoserie například dostala některé nové panely karoserie z uhlíkových vláken. Vyloženě nepřéhlednutelné je nové dvoubarevné lakování, které doplňují sladěná kola.

Hlavním motivem upraveného Ghostu je zlato, vůz se proto chlubí řadou detailů, které jsou pozlaceny 24karátovým zlatem. V případě exteriéru jde o loga značky, koncovky výfuku a především o ikonickou sošku Spirit of Ecstasy na přídi.

Významné změny se udály také v interiéru a výraznou roli hraje opět zlato. Podle prodejce jsou totiž všechny původně chromové prvky nově pozlaceny. A nejde jen o tlačítka a ovladače, ale také o takové detaily jako akcenty či ručičky přístrojového panelu. Pozlaceny byly dokonce i části deštníku uloženého tradičně ve dveřích.

V Mansory také vnitřek kompletně přečalounili a dá se předpokládat, že sáhli pro prvotřídní kůži. Zákazník si vybral kombinaci hnědé a černé barvy. Za zmínku pak stojí zajímavé prošívání, spousta dřeva a štítek upozorňující na fakt, že jde o jediný takový exemplář na světě. Ghost pochopitelně nabízí i bohatou komfortní výbavu.

Auto je na prodej u české společnosti Auta Super s 40.191 km na odometru. O pohon se stará vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, poskytující maximální výkon 420 kW. 

A cena? Extravagantní Ghost s hromadou pozlacených prvků je k mání za 7.499.000 Kč.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
18. 4. 2022 22:07
Re: Příjde mi to jako barokní zámek na kolech
Myslíš, že majiteľ vezme handričku, kyblik s vodou a krásna sobota pred ním? :)
18. 4. 2022 16:15
Re: perverze
Jak se říká, vkus si za peníze nekoupíš
Avatar - eLzyx
18. 4. 2022 11:40
perverze
jestli v tom nejsou antické mramorové sloupy, fontána a sochy Dionýsa a Afrodity, tak to nechci.
Vážně se tohle "Mansory" prznění někomu líbí?
Články odjinud