Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vadné pedály přijdou Toyotu draho, zaplatí dalších 29 milionů dolarů

Tomáš Kovařík Tomáš Kovařík 16. 2. 2013 • 16:30
12
Japonská automobilka musí ve Spojených státech zaplatit dalších přibližně 550 milionů korun, na vině jsou problémy se zasekávajícím se pedálem plynu.

Zaplacením v přepočtu více než půl miliardy korun Toyota urovná obvinění, že o problémech s pedálem plynu zákazníky informovala se zpožděním. Podle tvrzení představitelů automobilky se zmíněnou dohodou uzavřela jedna kapitolu z její minulosti. Firma před časem kvůli problémům se zasekáváním pedálů, které způsobovalo nechtěné zrychlování automobilů, svolala po celém světě k opravě přibližně miliony vozů.

Toyota již kvůli popsaným problémům jenom na pokutách zaplatila téměř 49 milionu dolarů, v této částce peněz však není zahrnuto odškodné obětem nehod. Firma se navíc v prosinci dohodla, že majitelům vozů v Americe zaplatí 1,1 miliardy dolarů jako odškodné za pokles hodnoty jejich automobilů.

Toyotě se loni mimořádně dařilo, zvýšila celosvětový prodej o bezmála 23 procent na rekordních 9,75 milionu exemplářů. V čele světového trhu tak vystřídala amerického soupeře General Motors, který ohlásil nárůst prodeje o tři procenta na 9,3 milionu vozů.

Související články

Témata
27. 2. 2013 19:54
Re: štvavá kampaň
Závažné havárie lidí kteří si spletly brzdu a plyn!

Nic neprokázala ani NASA: [odkaz]

Maximálně se mohl zasekávat kobereček..
17. 2. 2013 15:16
Re: štvavá kampaň
nez napisete takove hloupost je lepsi se informovat, toyota vubec neni velkorysa a auta zacala svolavat az po zavaznych havariich v USA a na narizeni tamnich uradu!!
17. 2. 2013 15:14
Re: nikto nieje neomylný
problem u toho je ze oni si tu chybu nepriznali ale az po donuceni americkych uradu zacali svolavat i kdyz byl problem interne uz dlouho znami. Svolavacky nejsou nikdy dobrovolne z velke casti je delaji automobilky po narizeni uradu
Avatar - PeterLuk
17. 2. 2013 12:17
Re: nikto nieje neomylný
:yes: :yes:
17. 2. 2013 12:08
Re: toyota
To kupodivu tak vtipný není. Kdybys napsal "kvalita koncernu", váleli bysme se smíchy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku