Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vespa 125 a 300 GTS Super Tech míří na český trh v modernizovaném provedení

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 5. 2019 • 23:52
13
Zobrazit náhledy (13)
Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech Vespa GTS Super Tech

Vespa GTS Super Tech ve dvou motorových verzích přijíždí na český trh s omlazenou vizáží, moderními motory a novinkami v oblasti konektivity.

 

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, uvádí na český trh nejnovějších provedení skútrů Vespa GTS Super Tech, představující vrchol v nabídce verzí modernizované modelové řady GTS.

Vespa GTS Super Tech ve své aktuální podobě míří k zákazníkům ve dvou barevných provedeních, jimiž jsou šedá „Grigio Materia" a černá „Nero Vulcano“. Na první pohled modernizované skútry zaujmou novým designem přídě i zádě s LED světly. Mezi nově navržené detaily patří elegantní povrchové úpravy, boční mřížky s voštinovou strukturou, zpětná zrcátka, charakteristické ozdobné prvky na přídi i zádi a logo GTS. Ještě více komfortu poskytuje jezdci i spolujezdci nové sedlo s optimalizovanou ergonomií.

Nové funkce v oblasti konektivity uvedla Vespa v loňském roce nejprve prostřednictvím modelu Primavera a modernizovaný model GTS tuto nabídku nyní dále rozšiřuje. Chytrý panel přístrojů s displejem TFT disponuje systémem VESPA MIA s rozhraním pro připojení chytrého telefonu s aplikací VESPA App. Ta je bezplatně k dispozici ke stažení na portálech App Store a Google Play.

Ve spojení s přilbou Bluetooth může jezdec ponechat telefon v kapse a jednotlivé funkce od telefonování přes přehrávání hudby a navigaci s piktogramy až po upozornění ze sociálních sítí ovládat na řídítkách (všechny informace a pokyny se přitom zobrazují na displeji skútru), či dokonce hlasovými povely. VESPA App nabízí kromě zábavných funkcí také nejrůznější přehledy s podrobnými provozními údaji, informace o stavu vozidla a spojení se světem značky Vespa.

Vespa GTS Super Tech vedle svého atraktivního vzhledu a moderní výbavu přitahuje pozornost i nabídkou pohonných jednotek. V provedení 125 s nejvyšším výkonem 9 kW (12,2 k) lze za její řídítka usednout pouze s řidičským průkazem skupiny B.

Verze s označením 300 se však pyšní novou generací motoru 300 hpe (high performance engine), umožňující komfortní a rychlé cestování po městě i za jeho hranicemi. Historicky nejvýkonnější motor ve skútrech Vespa disponuje kapalinovým chlazením a poskytuje nejvyšší výkon 17,5 kW (23,8 k) při 8250 min-1 a maximální točivý moment 26 N.m při 5250 min-1. V porovnání s předchůdcem to znamená zvýšení výkonu o 12 % a točivého momentu o 18 %. Zároveň se podařilo snížit spotřebu paliva na 3,2 l/100 km a emise udržet pod limity normy Euro 4.

Jezdci v každodenním provozu ocení také vylepšené provozní vlastnosti díky vyššímu točivému momentu v nižších otáčkách. Inženýři značky Vespa se zaměřili rovněž na důslednou minimalizaci hluku a vibrací a zvýšení spolehlivosti. Jejich pozornosti neunikla ani převodovka CVT.

Vespa GTS reprezentuje řadu skútrů Vespa s velkou kapotáží, která přišla na scénu v roce 1977 s nesmrtelným modelem Vespa PX, z něhož se stal prakticky „přes noc“ bestseller. Model s označením GTS byl poprvé představen v roce 2005, tehdy s motorem 250 cm3, a o tři roky později následovala vrcholná verze GTS Super s motorem 300 cm3.

Na mnoha trzích patří Vespa GTS dlouhodobě mezi velmi žádané motocykly a celkový počet prodaných skútrů GTS již překonal hranici 300.000. V sousedním Rakousku byla Vespa GTS 300 v loňském roce dokonce absolutně nejprodávanějším motocyklem a opět tak potvrdila svůj status jedničky trhu, který drží už několik let po sobě.

Na českém trhu lze modernizovaný model Vespa GTS 125/300 Super Tech, který bude k vidění rovněž na největším srazu PragoVespa 2019, objednávat za ceny 153.900/165.900 Kč. Modelová řada GTS zahrnuje 5 verzí: GTS, GTS Touring, GTS Super, GTS Super Sport a GTS Super Tech. Rozsáhlé možnosti individualizace završuje široký sortiment atraktivního příslušenství a doplňků včetně stylových přileb a oblečení.

Zdroj: Faber Moto s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku