Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Více modelů, méně kusů. Ferrari odhaluje plán, jak si udržet exkluzivitu

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 9. 2019 • 15:18
19
1
Zobrazit náhledy (19)
Ferrari F8 Spider Ferrari F8 Spider Ferrari F8 Spider Ferrari F8 Spider Ferrari F8 Spider Ferrari F8 Spider Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS Ferrari 812 GTS

Zatímco někteří zájemci o starší modely Ferrari stále čekají na dodání svých vozů, Ferrari nepřestává představovat nové. A i když to může vypadat zvláštně, Ferrari to má zřejmě velmi dobře promyšlené.

 Jak se totiž zdá, automobilka plánuje v blízké budoucnosti zkracovat životní cyklus svých modelů, čímž chce na jedné straně uspokojit své zákazníky a na druhé přilákat nové. Nečekejte ale, že by značka měla urychlit či navýšit výrobu, aby uspokojila poptávku.

Ba naopak. Automobilka i nadále plánuje vyrábět méně aut, než po kolika je poptávka. A nemá ani nejmenší problém nechat zákazníky na nové vozy čekat.

Na tuto novou strategii upozornili kolegové z webu The Drive, kteří nedávno navštívili Universo Ferrari a mohli se zde zúčastnit premiéry modelů F8 Tributo Spider a 812 GTS. Během této události totiž vystoupil i Enrico Galliera, šéf marketingu a obchodní kanceláře Ferrari, který naznačil budoucí strategii značky. A ta by měla potěšit akcionáře a současně by neměla nijak poškodit exkluzivitu značky.

„Ferrari se zaměřuje na exkluzivitu, což nás někdy nutí nechat zákazníka na auto čekat – a snít o něm,“ měl uvést Galliera. Po doručení si ho pak ale prý „více si užijí,“ dodal. „Poslední čtvrtletí (2018) bylo jedním z nejzdravějších období společnosti, a to s velmi zdravým čekacím listem, skoro až příliš zdravým.“ Nakonec pak Galliera nezapomněl zmínit citát samotného Enza Ferrari, kterého se automobilka drží dodnes „Ferrari vyrobí vždy o jedno auto méně, než jaká je na trhu poptávka.“

A co je vlastně myšleno tím „zdravým čekacím listem?“ Například na model 812 Superfast, který automobilka představila již před dvěma lety, si zákazníci počkají ještě v rozmezí dvou až tří let. A i když by nedávno představená varianta s otevřenou střechou 812 GTS měla jít poměrně brzy do výroby, svého vysněného vozu se dočká jen omezený počet šťastlivců. A přesné číslo zatím stále není známo.

Spíše než navyšováním produkce chce pak Ferrari „potěšit své akcionáře vytvořením nového segmentu a nového produktu pro tento segment,“ dodal Galliera. Řečmi o novém segmentu a produktu pak s největší pravděpodobností narážel mimojiné na připravované Ferrari Purosangue, které bude prvním vozem kategorie SUV v historii automobilky.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
17. 9. 2019 17:26
Suv
SUV, postavte SUV ! ;-)
Jaj pardon, s tym ma uz predbehli.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud