Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Ford GT a unikátní záběry jeho vzniku

Jan Mička Jan Mička 27. 1. 2015 • 22:39
3
Třetí generace Fordu GT sice dostala šestiválcový motor, historický odkaz designu a pokroková technika však dokáže mnohé vyvážit.

Nový Ford GT se představil na letošním autosalonu v Detroitu a hned ze startu se postaral o vlnu nadšení. Někteří kroutili hlavou nad použitím motoru V6, jiní nad futuristickým designem, nicméně stejně je na první pohled jasné, odkud vůz pochází.

Pokud srovnáme Ford GT40 ze šedesátých let a jeho nástupce GT, jedná se v podstatě o stejný koncept karoserie, pouze o číslo větší. Novinka se však vydala jiným směrem – ke konstrukci byl v hojné míře použit karbon (monokok, panely karoserie) a křivky byly optimalizovány pro co nejlepší proudění vzduchu. Výsledkem je poměrně futuristický supersport, ovšem s jasně danou identitou, kterou neodpáře ani zmíněný motor V6 EcoBoost o výkonu 447 kW. Osmiválec je ale zkrátka osmiválec…

Vůz jsme si zatím mohli prohlédnout na oficiálních snímcích a prvním videu, nyní nám však lidé z Fordu sami vysvětlují, co za novým GT všechno stojí. Lepší příležitost podívat se „dělnickému“ supersportu pod sukně se nám asi nenaskytne.

Témata
Avatar - CountachSV
27. 1. 2015 19:13
Šemík do stáje petrolheada
mě se to dost líbí, možná i proto, že mi to hned připomělo ne-tak-agresivní Asterion:

[odkaz]

absenci V8 nevnímám jako problém, pojede to určitě parádně... u mě body na image tratí spíš tím, že je to prostě jenom Ford...
27. 1. 2015 14:58
HFIII
Nejlepsi na videu je Henry Ford III (samozrejmne hned po tom malem Indovi) Nepalanujete na auto.cz nejaky rozhovor s nim na tema globalni Ford a Evropa?
27. 1. 2015 14:45
V6 stačí, štíhlost je základ
Tak třeba nebude palubka vrzat, když je tak integrovaná. Inspirace i pro ostatní. Nová Forza bude bomba.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku