Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Historie kabrioletů z dílny Opelu

David Bureš
Diskuze (4)
Automobilka Opel při příležitosti uvedení kabrioletu Cascada na trh připomíná pomocí videa své historické vozy s otevřenou střechou.

Nejstarším zachyceným kabrioletem je model Moonlight Roadster z roku 1933. Z meziválečných Opelů měly otevřenou střechu i modely Olympia (kompaktní vůz, jehož první generace se začala prodávat v roce 1935) nebo luxusní Admiral.

Z pozdějších vozů připomeňme Kadett C Aero, který byl targou. To jeho pozdější nástupce Kadett E už byl tradičním kabrioletem s plátěnou střechou.

Další targou s bleskem ve znaku byl Speedster, který sdílel množství prvků s tehdejším Lotusem Elise. Automobil byl dokonce vyráběn v továrně Lotusu v anglickém Hethelu. Nástupcem auta se stal Opel GT, který už vyvíjel koncern General Motors.

Období nultých let bylo ve znamení kabrioletů s pevnou skládací střechou, tomuto trendu se nevyhnul ani Opel, který zákazníkům nabídl Astru Twin Top a Tigru Twin Top. Nyní se výrobci ale vrací zpět k plátnu, důkazem toho i nejnovější kabriolet od Opelu – model Cascada.

David Bureš
Diskuze (4)
Avatar - davy
14. 12. 2013 02:11
Speedster!
Jednoznacne nejlepsi byl Speedster. Naprosto zabavne auto s podvozkem a kapotou od Lotusu, 980Kg, 200hp, zrychleni za 4,9s, zadne zbytecnosti jako klima, posilovac rizeni a pod. Nejzabavnejsi auto, jake se da v beznem provozu ridit s civilnim designem.
Avatar - Stejsn
9. 5. 2013 10:58
Opel Kadett Aero
bylo moc zajímavé auto, ovšem určitě se nedá říct že hezké. Za mě rozhodně nejvíc bodů svým vzhledem, elegancí a vyvážeností proporcí získává Bertoneho Astra F.
Avatar - wladyk
7. 5. 2013 23:30
Astra
Astra G z dílen Bertone byl pěkný kousek. :yes:
7. 5. 2013 23:01
OPEL
Astra G, Astra H, a Cascada. e