Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Předjíždění policejního auta nedopadlo vůbec dobře!

Michal Fokt Michal Fokt 11. 4. 2017 • 01:23
32
Když se řidič policejního auta nedívá do zrcátek, takhle to dopadá...

video

Po internetu se toulá video z Polska, zaznamenávající srážku dvou aut. Onboard z jednoho z nich zaznamenal předjížděcí manévr čtyř pomalu jedoucích aut, ty však k tomu měly důvod, protože pátým vozem vpředu bylo auto policie, které se zřejmě už drahnou dobu chystalo odbočit do místa, nacházejícího se mimo silnici.

K manévru došlo přesně ve chvíli, kdy předjíždějící auto bylo téměř v úrovni policejního. Policista se nedíval do zpětného zrcátka a došlo ke střetu. I rychlý vůz zřejmě patřil k záchranným a bezpečnostním složkám, protože je na videu jasně slušet vysílačka. Podle dostupných informací dostal řidič odbočujícího vozu pokutu, nepochybně zcela po právu.

Související články

Témata
26. 4. 2017 15:18
Hlupost na mraky
Neviem ako je vyklad zakona u vas, ale u nas sa:

- nesmiei ohrozit VOZIDLO IDUCE ZA NIM, nie OBIEHAJUCE vozidlo, co v tomto pripade policia dodrzala, pretoze vozidlo iduce za nou nie je v ziadnom pripade ohrozene.

- PREDCHADZAT vozidlo ODBOCUJUCE DOLAVA je ZAKAZANE, takze vina cisto na obiehajucom piratovi. Neviem, kto vas ucil obiehat vozidlo odbocujuce dolava a este mu za to davat vinu, to je nonsens.

Pred predchadzanim sa mate presvedcit, ci je to bezpecne a nie obiehat hlava nehlava.

p.s. tiez som v mladosti obiehal ako idiot, ale vinu by som v tomto pripade bral na seba.
Avatar -
anonym
19. 4. 2017 22:52
PRÁVEM??? NEVĚDOMOST NEBO ZLÝ ÚMYSL?
Kdyby u nás dostal předjíždějící řidič pokutu, tak by se policisté dopustili trestného činu zneužití pravomci úřední osoby, protože vina za nehodu byla jednoznačně na straně řidiče/čky policejního vozu.
Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci nesmí řidič ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti.
Tečka.
Redaktoři auto.cz by se měli krom techniky naučit i zákon o provozu na pozemních komunikacích.
Avatar - wakantanka
12. 4. 2017 18:38
Re: klasicka vidlacka chyba
No veď práve v tom je ten vtip, že tam bola plná čiara, križovatka zvislou značkou označená, vodorovný odbočovací pruh vyznačený... proste situácia, v ktorej nemáš prečo predpokladať, že ťa nejaký trumtuľ bude predbiehať. Zvlášť potom čo púšťaš oproti idúce auto. On s tým autobusom sa potom neofiko priznal že predbiehal celú kolónu stredom, autá oproti aj tie predbiehané sa mu uhli na kraj, takže sa zmestili traja. Pred policajtmi a aj neskôr to samozrejme všetko poprel ... vodič profesionál. No absurdistan na slovenský spôsob.
12. 4. 2017 16:24
Re: klasicka vidlacka chyba
To je překvapivé. Čekal bych, že je podělí. V takové situaci to auto přeci nemůžeš předjet zleva protisměrem. A čekal bych, že tam bude plná (dělící odbočovací pruh od protisměru).
12. 4. 2017 16:17
Re: ???
Jak ji poznáš? Těžko. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud