Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Předjíždění policejního auta nedopadlo vůbec dobře!

Michal Fokt Michal Fokt 11. 4. 2017 • 13:12
32
Když se řidič policejního auta nedívá do zrcátek, takhle to dopadá...

video

Po internetu se toulá video z Polska, zaznamenávající srážku dvou aut. Onboard z jednoho z nich zaznamenal předjížděcí manévr čtyř pomalu jedoucích aut, ty však k tomu měly důvod, protože pátým vozem vpředu bylo auto policie, které se zřejmě už drahnou dobu chystalo odbočit do místa, nacházejícího se mimo silnici.

K manévru došlo přesně ve chvíli, kdy předjíždějící auto bylo téměř v úrovni policejního. Policista se nedíval do zpětného zrcátka a došlo ke střetu. I rychlý vůz zřejmě patřil k záchranným a bezpečnostním složkám, protože je na videu jasně slušet vysílačka. Podle dostupných informací dostal řidič odbočujícího vozu pokutu, nepochybně zcela po právu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
26. 4. 2017 15:18
Hlupost na mraky
Neviem ako je vyklad zakona u vas, ale u nas sa:

- nesmiei ohrozit VOZIDLO IDUCE ZA NIM, nie OBIEHAJUCE vozidlo, co v tomto pripade policia dodrzala, pretoze vozidlo iduce za nou nie je v ziadnom pripade ohrozene.

- PREDCHADZAT vozidlo ODBOCUJUCE DOLAVA je ZAKAZANE, takze vina cisto na obiehajucom piratovi. Neviem, kto vas ucil obiehat vozidlo odbocujuce dolava a este mu za to davat vinu, to je nonsens.

Pred predchadzanim sa mate presvedcit, ci je to bezpecne a nie obiehat hlava nehlava.

p.s. tiez som v mladosti obiehal ako idiot, ale vinu by som v tomto pripade bral na seba.
Avatar -
anonym
19. 4. 2017 22:52
PRÁVEM??? NEVĚDOMOST NEBO ZLÝ ÚMYSL?
Kdyby u nás dostal předjíždějící řidič pokutu, tak by se policisté dopustili trestného činu zneužití pravomci úřední osoby, protože vina za nehodu byla jednoznačně na straně řidiče/čky policejního vozu.
Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci nesmí řidič ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti.
Tečka.
Redaktoři auto.cz by se měli krom techniky naučit i zákon o provozu na pozemních komunikacích.
Avatar - wakantanka
12. 4. 2017 18:38
Re: klasicka vidlacka chyba
No veď práve v tom je ten vtip, že tam bola plná čiara, križovatka zvislou značkou označená, vodorovný odbočovací pruh vyznačený... proste situácia, v ktorej nemáš prečo predpokladať, že ťa nejaký trumtuľ bude predbiehať. Zvlášť potom čo púšťaš oproti idúce auto. On s tým autobusom sa potom neofiko priznal že predbiehal celú kolónu stredom, autá oproti aj tie predbiehané sa mu uhli na kraj, takže sa zmestili traja. Pred policajtmi a aj neskôr to samozrejme všetko poprel ... vodič profesionál. No absurdistan na slovenský spôsob.
12. 4. 2017 16:24
Re: klasicka vidlacka chyba
To je překvapivé. Čekal bych, že je podělí. V takové situaci to auto přeci nemůžeš předjet zleva protisměrem. A čekal bych, že tam bude plná (dělící odbočovací pruh od protisměru).
12. 4. 2017 16:17
Re: ???
Jak ji poznáš? Těžko. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku