Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Visu představuje Multibox pro Multivan, nabídne kuchyňku i spaní

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 9. 2022 • 08:11
21
2
Zobrazit náhledy (21)
Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan Visu Multibox pro Volkswagen Multivan

Kompaktní multifunkční box, odvozený od vestavby Visu Moie, nabízí možnost cestovat až v sedmi lidech a stále při sobě mít kuchyňku i komfortní matraci.

Liberecká společnost Visu pro nás není žádnou novinkou. V minulosti už jsme se totiž setkali s jejich vestavbou Moie, která nabízí vcelku originální řešení s integrovanou postelí, praktickým posezením, chytrými úložnými prostory i vybavenou kuchyňkou. Nyní se však společnost zaměřila na kompaktnější řešení.

Zatímco vestavby Moie a kompaktnější Sitka zabíraly poměrně velkou část z kabiny dodávky, nově představený Multibox, aktuálně určený pro modely VW Multivan a VW Multivan California Beach (základní provedení obytného Multivanu) zabírá místo pouze v kufru. Posádka vozu tak může cestovat až v sedmi lidech, stále však bude mít k dispozici místo na spaní i kuchyň.

Variabilita interiéru VW Multivan je pověstná i tím, že s pomocí příslušenství lze ze zadní lavice vytvořit lůžko. Rozhodli jsme se využít tohoto potenciálu a navrhnout kuchyňský box na základě naší vestavby Visu Moie, který bude zároveň sloužit jako prodloužení rozložených sedaček. Doplnili jsme ho o naši matraci, která se za jízdy pohodlně složí na box. Takže teď lze v multivanu cestovat teoreticky až v 7 lidech, večer si vytvořit místo na spaní a mít s sebou i kuchyňku,“ uvádí Marek Vysušil ze společnosti Visu.

Video se připravuje ...

Vestavba Visu Multibox obsahuje kuchyňský modul s pracovní plochou o rozměrech 100 x 50 centimetrů, vyjímatelný hliníkový koš, 15litrový kanystr a vyjímatelný gril s vařičem. Matrace, jejíž rozměry výrobce neuvádí, je vyrobena ze studené pěny a skládá se na vestavbu. Podle výrobce přitom stále zbude prostor i na zavazadla mezi boxem a lavicí. Další prostor je pod kuchyňským modelem a v hliníkovém koši ve výsuvném modulu.

Z prvních fotografií je patrné, že výrobce sází na vlastní řešení i design, inspirovaný staršími typy vestaveb. Nabízí se však otázka, jak se Visu pokusí prosadit proti společnosti Egoe, jejíž vestavby Nest do zavazadlového prostoru pracují na podobném principu a stihly si již získat zaslouženou pozornost.

Sluší se nicméně připomenout, že zatímco vestavby Egoe Nest jsou určeny i pro osobní vozidla (včetně Mini), vestavba Visu Multibox je zatím určena pouze pro již zmiňovaný VW Multivan a VW California Beach. Do budoucna se pak počítá také s verzí pro Mercedes-Benz třídy V se spacím paketem.

Cena vestavby Visu Multibox pro modely VW Multivan T5/T6 s kompletní výbavou (modul včetně grilu/vařiče, matrace a materiálu pro uchycení) je 60.200 Kč.

Doporučujeme

Témata
21. 9. 2022 12:05
Re: 7 lidí
...a kde majú počas cestovania uloženú batožinu. Inak triezvym okom - skladací matrac a varič za 60 tisíc Kč, to je fajný kšeft. No nekúp to.
21. 9. 2022 11:21
7 lidí
Mohli nám ještě ukázat, jak tam těch 7 lidí spí. :-)