Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vodíkový supersport Hyperion X1 slibuje vesmírné technologie na silnici

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 7. 2020 • 08:33
7
Zobrazit náhledy (7)
Hyperion XP-1 Hyperion XP-1

Zatímco většina výrobců elektrických supersportů sází na baterie, Hyperion věří, že jeho nový vůz přesvědčí veřejnost o výhodách vodíku.

Vývoj elektrických supersportů a hypersportů dokáže i dnes vzbudit pořádný rozruch a zájem veřejnosti, rozhodně už se ale nejedná o nic šokujícího, co by nás mělo překvapit. S výrobci těchto technologických hraček se zkrátka v posledních letech tak trochu roztrhl pytel.

Většina těchto výrobců ovšem sází na klasickou koncepci energie uložené v bateriích, zatímco Hyperion chce vyplnit mezeru na trhu se svým vodíkovým modelem XP-1. „Nesmírně se těšíme na představení Hyperionu světu, neboť budeme moci vzdělávat lidi o výhodách energetických systémů na bázi vodíku,“ uvedl CEO společnosti Angelo Kafantaris.

video

Společnost Hyperion, sídlící ve slunné Kalifornii, byla založena týmem vysoce kvalifikovaných odborníků v roce 2011 a to s celkem ambiciózním cílem – přinést s pomocí vodíku revoluci do světa přepravního průmyslu.

Hyperion má celkem tři divize: Energy, Motors a Aerospace. Všechny se ale snaží o to samé: přiblížit technologii objevované a využívané NASA veřejnosti. A to jak prostřednictvím silničních vozidel, tak možná do budoucna i prostřednictvím letů do vesmíru.

Cíle jsou to ambiciózní, ale co vlastně víme o vodíkovém hyperspotu XP-1? Inu, mnoho to není. Koncept využívající k pohonu vodíkové palivové články by měl být šetrný k prostředí, pekelně rychlý a nabitý technologiemi, které využívá NASA při průzkumech vesmíru.

Nedávno zveřejněný trailer pak ukazuje nízkou a širokou siluetu vozu, který zřejmě nabídne velice propracovanou aerodynamiku, LED světlomety a pořádně vystouplé blatníky. Na zbytek informací si ale budeme muset počkat až do srpna, kdy by měl být koncept vodíkového supersportu představen světu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud