Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen brzdí s elektromobilitou. Vrazí miliardy do spalováků

Lukáš Volšický
Diskuze (146)

Volkswagen nakonec investuje přibližně 60 miliard eur do dalšího vývoje spalovacích motorů. Odrazit se to může i v Česku.

Sen o čisté elektromobilitě se hroutí. Volkswagen v minulosti sebevědomě uváděl, že od roku 2033 bude v Evropě prodávat výhradně elektromobily, ale už začíná tahat za záchrannou brzdu. Německá automobilka na nedávné konferenci Future of the Car v Londýně uvedla, že v budoucnu chce vyrábět více žádanějších plug-in hybridů, protože zájem o elektromobily oslabuje, a už skutečně začíná měnit své cíle.

Volkswagen v loňském roce vyčlenil 180 miliard eur na vývoj elektromobilů nové generace, ale i nadále investuje do tradičních aut. Přibližně jednu třetinu z peněz vyhrazených na nové elektromobily totiž použije na to, aby udržel své spalovací vozy konkurenceschopné. Německá automobilka tak bude pokračovat v modernizaci spalovacích motorů. Oficiálně to oznámil Arno Antlitz, finanční ředitel a provozní ředitel koncernu Volkswagen.

Pro Volkswagen je to velký odklon od minulých vyjádření, že se postupně bude věnovat jen čisté elektromobilitě. Aktuálně říká, že „budoucnost je elektrická, ale minulost ještě neskončila“. Ještě loni přitom šéf společnosti Thomas Schäfer mluvil o spalovacích motorech jako o „staré technologii“, a to dokonce i se syntetickými palivy.

Video se připravuje ...

Volkswagen tedy začal přehodnocovat své obchodní cíle poté, co si uvědomil, že o tradiční spalovací motory je u zákazníků stále velký zájem. Výrobci aut jsou v dnešních dnech v obtížné situaci, protože stále přísnější emisní předpisy jim komplikují výrobu modelů, o něž mají zákazníci největší zájem.

Dobrou zprávou je, že nové investice Volkswagenu do spalovacích motorů mohou pomoci i ke zlepšení ekonomiky v Česku. Mladoboleslavská Škodovka totiž už v loňském roce převzala odpovědnost za vývoj spalovacích motorů řady EA211 v obou variantách MPI i TSI. Ty se objevují v modelech koncernových značek Škoda, Volkswagen, Seat, Audi nebo Cupra.

Lukáš Volšický
Diskuze (146)

Doporučujeme

Avatar - Mokrous
12. 6. 2024 14:15
Re: Nokia se taky snazila co to slo...
No jasně. V Rollsu tam je kravál jako prase. Kolik ti je? 12? :D
Avatar - Mokrous
12. 6. 2024 14:11
Re: Re: Sakra!
Já to vím. A já komunismu nefandím, ale v tuto chvíli ji považuju za nejlépe pracujícího politika v zájmu ČR a zdravého rozumu. Pokud by se nám holka začala zvrhávat, no tak příště bude u mne mít zase smůlu, tak jako u mě měli smůlu od 89. roku.
Politika je ksindl kompletně a já vždy volím menší zlo v daném okamžiku s přesahem pár let zpět a dopředu. Rozhodně nejsem fanatický fanda, nebo odpůrce nějaké strany forever.
Jednoduchý jako facka, ale lidi radši ty kluby a stáda forever.
12. 6. 2024 13:37
Re: Re: Sakra!
To není nálepka, ona se k myšlence komunismu hlásí.
12. 6. 2024 11:43
Re: Nokia se taky snazila co to slo...
jo pořádně to neřve a nesmrdí..proto to není auto..z toho někdy vyrosteš..
Avatar - Barrichello
12. 6. 2024 09:53
Re: Nokia se taky snazila co to slo...
Autíčko z autodromu na Matějský fakt auto není, sorry.

Chápu že kdo jezdil ve Fabii a golfu, tomu přijde Ev super, ale to byl Váš boj v tom jezdit.
My co sme jezdili jinou tříd auta, nám na tom nic super nepřipadá :-)