Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen poodhaluje nový Transporter. Dodávka přijede s vlastní tváří

Daniel Fuglevič
Diskuze (6)

Německá značka se rozpovídala o vzhledu své populární dodávky, která se tentokrát razantněji vzdálí od již představeného osobního Multivanu.

Zdá se, že o nové generaci Volkswagenu Transporter už vlastně víme všechno podstatné. Německá automobilka před samotnou premiérou nešetří upoutávkami plnými detailů. Rozměry a přepravní schopnosti dodávky známe, stejně tak jako první cenovky nebo vzhled kabiny a detaily o motorizacích. Teď se Volkswagen zastavuje u vnějšího designu, který lehce poodhaluje dalším snímkem.

Video se připravuje ...

Design není u užitkových modelů natolik důležitou částí jako například zmíněné přepravní schopnosti, přesto se chce Volkswagen ujistit, že si jeho dodávku nesplete s konkurencí – nebo respektive s jeho sourozencem. Již dlouho není tajemstvím, že nový Transporter bude stát na základech Fordu Transit Custom, těžící ze spolupráce Volkswagenu a Fordu na vzniku nových užitkových modelů.

Generace T7 se designem inspiruje minulostí a bude stavět na předchůdcích. Snímek zvýrazňující linie dodávky potvrzuje, že se přední maska bude podstatně lišit od té na nejnovějším Multivanu T7 – způsob, jakým VW vizuálně rozdělí pracovní charakter užitkového Transporteru od osobního minivanu na platformě MQB.

Automobilka uvádí, že například předchozí generaci T5 můžeme zahlédnout ve tvaru masky chladiče, zatímco poslední T6.1 zase v designu světlometů. Dlouhá linie prolisu pokračující od světel přes celý bok dodávky až dozadu pak odkazuje na původní T1. Do nabídky mimochodem zamíří také paleta nových designů 16-, 17- a 19palcových kol.

Krytku víčka nádrže si T7 v naftových a plug-in hybridních verzích nechá opět přístupně v oblasti B sloupku u dveří řidiče. Kryt nabíjecí zásuvky plug-in hybridů a čistě elektrických variant najdeme u nového Transporteru vepředu pod pravým světlometem. Vzadu nakonec dodávka opět nabídne možnost nahoru vyklápěcích pátých dveří nebo alternativě dvojici křídlových dveří.

Ke kompletnímu odhalení už nemá nový Volkswagen Transporter daleko. Představení je naplánováno na letošní září. Prodeje v Německu pak začnou začátkem příštího roku, ačkoliv oficiální konfigurátor pro tamní trh už značka spustila.

Daniel Fuglevič
Diskuze (6)

Doporučujeme

Avatar - kuk
4. 6. 2024 17:31
Poslední s rakovinometem.
Tak kupujte milánkové, pak už nebudou. :D :-!
31. 5. 2024 07:50
Re: ???
Väčšie nie je vždy lepšie.
30. 5. 2024 22:28
Tranzit = Transporter
Po mnoha letech přetahování vychází Ford Tranzit a VW transporter ze společného základu. A nový VW ze všehobnejvíc připomíná Tranzit Custom 🤣🤣🤣
30. 5. 2024 14:13
Strašák
s lidskou tváří.
Avatar - KANKUNEN
30. 5. 2024 13:02
Re: ???
Tohle je dodávka na práci, tento Tranzit je větší, do práce lepší.