Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen chystá kupé s pohonem zadní nápravy. Concept R oživen?

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 23. 7. 2008 • 14:57
13
109
Zobrazit náhledy (13)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Volkswagen se zřejmě chystá vyzvat na souboj Lotus Elise. Na listopadové autoshow v Los Angeles předvede malé sportovní kupé, které zdařile balancuje mezi slušnou spotřebou a požitkem. K pohonu mají sloužit maloobjemové přeplňované motory.

Nízká hmotnost chystaného kupé je klíčem k jízdním zážitkům. Kupé bude pohánět 1,4litrový agregát TFSI o maximálním výkonu 124 kW. Dieselovou alternativou by měl být 92kW motor o zdvihovém objemu 1,6 litru. Obě pohonné jednotky budou spolupracovat se sedmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovku DSG. Hmotnost malého kupé se zřejmě bude pohybovat kolem 1000 kg. Milovníci adrenalinových aktivit jistě ocení náhon na zadní nápravu a uložení motoru uprostřed. Tato konfigurace potenciálně umožňuje ideální rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravou. Navíc značně odkazuje na projekt Concept R, který jsme poprvé mohli spatřit v roce 2003. Mohlo by se tedy jednat o jeho volné pokračování. Ovšem stejně dobře by Volkswagen mohl připravovat další variaci na téma jiné studie - vozu EcoRacer.

Na zrychlení z 0 na 100 km/h bude u připravovaného kupé stačit kolem sedmi sekund, což je při kombinované spotřebě přibližně pod pět litrů na 100 km velice zajímavý údaj. Tato čísla však nejsou potvrzena ze žádných oficiálních zdrojů automobilky, stejně jako samotný projekt. O něm začal mluvit jako první britský web Autocar a odkazoval se na vlastní zdroje.

K nízké spotřebě se sluší dodat, že malé přeplňované agregáty mají tu vlastnost, že při agresivnějším jízdním stylu si řeknou o podstatně více paliva, než jsou čísla zanesená v tabulkách automobilek. A že by si o takovou jízdu malé kupé přímo říkalo asi není třeba dodávat.

Kdy se dozvíme pravdu?

Jak je to doopravdy odhalí až autoshow v Los Angeles koncem listopadu. Pokud se ukáže projekt jako životaschopný, do výroby by se mohl dostat v roce 2011. V Lotusu by měli o důvod víc dělat si vrásky. Německý koncern se však nakonec může ještě rozhodnout o uvedení chystaného kupé pod jinou značkou. Sportovní kupé, přiznejme si, nejsou zatím zrovna doménou Volkswagenu.

Témata
24. 7. 2008 15:28
Re: HWIEZDA HVIEZD
Vieš, koľko ich už mal? Premrhal ich všetky do jednej. :-!
Avatar - Pierro
24. 7. 2008 08:39
Re: HWIEZDA HVIEZD
>:D >:D >:-[] kankunen túto erzetu voláko nezvládol... >:D inak čaues Klaudius... ;-)
24. 7. 2008 07:11
Re: HWIEZDA HVIEZD
ale no tak, si taký beťár, že by si mu nedal ešte jednu šancu? >:D
24. 7. 2008 00:53
Trošku silná káva.
Pekné, šarmantné, má to švih, má to šmrnc. Autíčko, za ktorým sa s radosťou otočím aj dvakrát. Ale je to len štúdia. Realita, ak nejaká bude, bude asi dosť odlišná. Umiernené "volkswagenovské"tvary, aby nikoho neurazili. Osvedčený interiér z existujúceho modelu. Technika z regálov koncernu. Tradičný predný pohon, tradičné motory. Emócie a iskra zo štúdie sa vyparia. Po VW Up! už asi neuverím, že dokážu vyrábať aj niečo iné... ;-\
24. 7. 2008 00:34
Re: HWIEZDA HVIEZD
Kto nemá mozog, nemôže pochopiť ani keď mu to polopate napíšeš 10x...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku