Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf VI Variant 1.4 TSI vs. Dacia Logan MCV 0.9 TCe

Autotip Autotip Autotip Autotip 8. 9. 2013
91
Z rodinného rozpočtu vyčleníte 250 000 korun na nákup kombi a vznikne dilema: pořídit zbrusu novou Dacii Logan MCV, nebo tři roky starý Volkswagen Golf Variant šesté generace?

Za čtvrt milionu korun si můžete pořídit třeba nové kombi Dacia Logan MCV s tříválcem 0.9 TCe, nebo například tři roky staré kombi Volkswagen Golf Variant šesté generace s ujetými 75 000 kilometry. Který lépe jezdí?

Dacia dostala pod kapotu přeplňovaný zážehový tříválec o skromném objemu 898 cm3, který díky přeplňování výfukovým turbodmychadlem disponuje výkonem 66 kilowattů. Pro kombi dlouhé 4494 a vysoké 1550 milimetrů se to může zdát málo, jezdí se s ním však dobře. V každodenním provozu se neztratí, při plném naložení se však downsizing projeví a logan hodně zleniví...

Volkswagen Golf VI pohání benzinový čtyřválec 1.4 TSI dopovaný rovněž turbodmychadlem, který za velmi podobnou cenu (ojetý podle Eurotaxu stojí 254 200 Kč) nabídne 90 kW. Přestože automobil váží o 268 kilogramů více než soupeř (rovných 1400 kg), jeho turbomotor má snadnější práci a větší rezervy. Šestistupňová přímo řazená převodovka i po 75 000 km fungovala skvěle a jednotlivé rychlosti šly řadit svižněji a přesněji než v případě ústrojí dacie s pěti stupni. To navíc trpí velkými přeskoky mezi převody, při každém přeřazení otáčky klesnou až o 1500/min....

Kompletní text, včetně všech tabulek, naměřených hodnot a závěrečného hodnocení si přečtete v aktuálním Auto Tipu č. 18/13, který je právě k dostání na stáncích.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

tak já myslel by bylo lepší porovnat prémii
swifter
| 9. 9. 2013
s ojetým golfem. Ale je pravda že dačka vs. golf je jistota desetinásobku.. ;-)
Avatar - plzenaak
MOZKOVWNA
plzenaak
| 9. 9. 2013
V mladé rodině pracuje většinou jen muž. Žena je na mateřské a těch 5 tisíc na Golfa může být sakra problém. Nakonec tam děti, ženu a kočár ani nedáš a tak ještě rád zajdeš k Dácii pro něco většího a levnějšího. Že je auto hlučnější a nemá navoněný plasty je ti celkem putna :-! .
Za sebe říkám
Gangrel
| 9. 9. 2013
Vypadá to, že hodně žere GTI-ho příspěvky :-)
Jasně
Banjo
| 9. 9. 2013
Tak v tomhle máš pravdu. Ovšem pokud uvažujeme o kárách velikosti nižší střední třídy, tam by napsané platit mohlo...
Jasně
Banjo
| 9. 9. 2013
Tak jasně, 10 a více let staré káry, dvě z těch pěti se do 250 nevejdou.
Ale je fakt, že až na ten věk tekhle na první pohled pěkné kousky.
A provoz by asi stál docela hodně... Mít na káru jen 250, tyhle bych nechal ležet v bazaru dál.