Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen přestane přijímat objednávky na některé hybridní modely

ČTK ČTK 10. 3. 2022 • 15:18
42
Zobrazit náhledy (42)
Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Tiguan eHybrid Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid

Největší německá automobilka Volkswagen přestane od středy přijímat zakázky na některé plug-in hybridní modely. Koncern to zdůvodňuje problémy s čipy a s dodávkami, které souvisejí s ruskou invazí na Ukrajinu.

Firma to uvedla ve svém sdělení, a potvrdila tak informace deníku Handelsblatt.

Objednávky na plug-in hybridní verze modelů Volkswagen Golf, Tiguan, Passat, Arteon a Touareg se do odvolání pozastaví. Dodávky už zadaných objednávek se letos nemusejí uskutečnit, dodal podle agentury Reuters největší výrobce aut v Evropě. Koncern, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, se rozhodl zastavit výrobu v Rusku a dočasně pozastavit výrobu v několika továrnách v Německu.

Hlavní závod automobilky ve Wolfsburgu bude od 14. do 18. března zavřený. Továrna ve Cvikově (Zwickau), která vyrábí elektromobily, také nebude mít až do 18. března otevřeno. Zasaženy budou i závody Volkswagenu v Hannoveru a v Drážďanech a také dvě továrny v Polsku, sdělila firma.

Ukrajina a Rusko představují menší prodejní trhy. Potíže s dodávkami komponentů vyráběných mimo jiné i na Ukrajině, stejně jako rostoucí ceny surovin, ale brzdí produkci automobilek po celé Evropě.

Doporučujeme

Témata