Dakar 2021
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen: To je Gol. Jihoamerický

Ondřej Láník Ondřej Láník 27. 6. 2008 • 23:10
1
32
Model, který léta vedl žebříčky registrací v Brazílii, se dočká zásadní modernizace. V neděli by měla být oficiálně prezentována nová generace nejmenšího Volkswagenu pro rozvíjející se trhy.

Předchozí model vycházel z originálu z poloviny osmdesátých let a přestože se výrobce několika facelifty snažil omladit dostupný model tak, aby zapadal do měnící se designové linie modelové řady, dařilo se to jen místy. Nízká cena a popularita značky se zasloužila o to, že se Gol stal v Brazílii s pěti miliony prodaných vozů modernějším nástupcem Brouka. Populární je také v dalších zemích Jižní Ameriky, ale i v Iránu, kde se licenčně také vyrábí.

Nové výzvy v podobě úspěchu Dacie Logan ale Volkswagenu jako globálnímu hráči na automobilovém trhu připomněly, že lokální model by mohl dobře posloužit k další expanzi na rozvíjející se trhy. Stárnoucí design a technika (motor stále uložený vpředu podélně) ale bránily dalším úspěchům.

Nový Gol, který by se měl oficiálně představit o nadcházející neděli, bude vystavěn na platformě PQ24, kterou měla první Fabie, současné Polo i brazilský Fox. Počítá se tedy konečně s koncepcí motoru uloženého vpředu napříč a pohonem předních kol. Motory 1,0 l a 1,6 l budou schopny spalovat benzin nebo etanol a to v jakémkoliv směšovacím poměru. Technika i design jsou jednoduché, ale podle prvních neoficiálních snímků kolujících na internetu odpovídají dnešním standardům levných aut.

Gol by se měl stát nejen pokračovatelem úspěšné tradice v Jižní Americe, ale také globálním modelem s nízkou cenou a dobrou užitnou hodnotou. Podrobnosti se zřejmě dozvíme během víkendu nebo příští týden. Do té doby je zde alespoň video brazilské televize se záběry nového Volkswagenu.

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/47sydzD-0G4&hl=pt-br" style="auto"}

Témata
1. 7. 2008 23:19
me se libi
Je to jednoduchej design,kterej nikoho neurazi,takovy auticko pro zenskou.Navic,co by jste chteli za ty prachy?Dacii asi ne.A tvari se mile,rozhodne vic,nez lidi,co sem pisou a vw nemaji,che che
Avatar - gld
1. 7. 2008 14:07
Re: v jednoduchosti je krása
chvalabohu
1. 7. 2008 13:10
Re: v jednoduchosti je krása
Až tak hrať nedokáže nikto. Možno GTI, ale ten poslednou dobou viac mlčí ako píše...
Avatar - Ronault.
30. 6. 2008 16:33
Re: v jednoduchosti je krása
Občas přemýšlím, jestli tyhle hlášky myslíš vážně nebo to myslíš ironicky... jinak si to nedovedu představit, ledaže bys byl tupec 8-s
Navíc diesel do Gol, nejlépe 1?9TDI jako v tvém letitém Golfu II, ne? >:D
Avatar - Ada je zase tady
30. 6. 2008 13:59
Re: v jednoduchosti je krása
Ze je to lacine mi nevadi. S dieselem to zas tak lacine nebude. A VW nemuze byt sunt. Aby to byl sunt, musel by byt vyroben ve Francii nebo v Rumunsku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku