Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Buses dodává elektrické autobusy pro Birmingham a Dublin

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 4. 2019 • 21:02
2
1

Společnost Volvo Buses získala zakázku na dodávku šesti plně elektrických autobusů pro letiště v Birminghamu a elektrobusu pro Dublin.

Společnost Volvo Buses pokračuje v dodávkách svých elektrických autobusů 7900 Electric a vozidla připravovaná na základech nejnovějších zakázek míří do Velké Británie a Irska.

Pro letiště v Birminghamu připravuje Volvo Buses celkem šest vozidel. Tyto elektrické autobusy zde mají přispět ke snížení nákladů na energie. Vozidla mají být využívána v prakticky nepřetržitém provozu a jejich dobíjení má zajišťovat i pantograf na jejich střeše, při jehož využití má cely proces trvat kolem šesti minut.

V případě Dublinu se prozatím jedná o dodávku jediného elektrického autobusu. Ten se má stát prvním elektrickým autobusem v pravidelném linkovém provozu v Irsku a má zajišťovat dopravu mezi hotely Crown Plaza, Holiday Inn Express a terminály 1 a 2 letiště v Dublinu.

Elektrické autobusy Volvo Buses 7900 Electric mají být v Birminghamu uvedeny do provozu v listopadu 2019, zatímco elektrobus pro Dublin má na svou linku vyrazit koncem letošního roku.

Společnost Volvo Buses představila model 7900 Electric v produkčním provedení na veletrhu Busworld pořádaném v Kortrijku v roce 2015 a zařadilo se mezi významné výrobce, kteří již nabízejí čistě elektřinou poháněné autobusy svým zákazníkům.

Model 7900 Electric přímo vychází z konvenčních autobusů modelové řady 7900, jejíž premiéra se odehrála na veletrhu Busworld v roce 2011. Tento dvounápravový nízkopodlažní autobus s hliníkovou karoserií je dlouhý 12,0 m, široký 2,55 m a vysoký 3,28 m.

Vozidlo s celkovou hmotností 19 tun a kapacitou až 105 cestujících disponuje elektromotorem o výkonu 160 kW a točivém momentu 400 N.m, spolupracujícím s dvoustupňovou automatickou převodovkou.

Společnost Volvo Buses představila na podzim roku 2017 pro tento autobus nové možnosti výběru kapacity lithium-iontových baterií v podobě 150, 200 nebo 250 kWh. Provozní dosah se pak má pohybovat kolem 200 km na jedno nabití baterií v závislosti na topografii a jízdních podmínkách.

Zdroj: Volvo Buses

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
13. 4. 2019 02:58
Hmotnost
Tento autobus váží přesně dvojnásobek jako klasický autobus stejné velikosti. Na letišti je to celkem jedno ale v běžném provozu by musel tahat 2x vyšší hmotnost než stejně velký a mnohem ekologičtější trolejbus.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku