Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Amarok: Facelift a hlavně šestiválec! Třílitrové TDI má až 165 kW.

David Bureš David Bureš 2. 5. 2016 • 08:17
6
22
Zobrazit náhledy (6)
Volkswagen Amarok
Vedle šestiválcové jednotky je hlavní novinkou modernizovaného Amaroku přepracovaná kabina.

Volkswagen minulý měsíc prvními skicami naznačil, že se blíží premiéra modernizovaného pick-upu amarok. Nyní se inovovaný model konečně odhaluje, jeho největší novinkou je šestiválcový motor, který v nabídce amaroku dosud chyběl.

Chybějící šestiválec byl amaroku často vyčítán, a tak se Volkswagen na kritiku rozhodl zareagovat a zákazníkům silný agregát konečně nabídne. Amarok bude nově možné objednávat s vidlicovým šestiválcem o objemu 2967 cm3, který bude nabízen ve třech výkonových variantách. Jako první bude na konci září nabídnuto vrcholné provedení se 165 kW, později nabídku doplní i slabší varianty se 120 kW a 150 kW.

Nejsilnější verze 3.0 TDI pochlubí točivým momentem 550 N.m, vedle šestistupňového manuálu bude dostupná také s osmistupňovou automatickou převodovkou. Kombinovaná spotřeba tohoto 3.0 TDI s automatem činí 7,6 l/100 km.

V závislosti na motoru bude modernizovaný amarok dostupný se třemi druhy pohonu. Standardní zadokolku doplní systém 4Motion (kombinovaný s manuálem) s připojitelnou přední nápravou a trvalý pohon všech kol s diferenciál Torsen (v kombinaci s automatem).

Vnější tvary amaroku se v rámci faceliftu tolik nezměnily, design prošel pouze jemnými retušemi. O to větší změny najdeme uvnitř, kde se objevuje kompletně přepracovaná palubní deska. Její fotografii Volkswagen zatím nezveřejnil, dříve odhalená skica však odhalila modernější pojetí než dosud s velkou obrazovkou multimediálního systému na vrchu středového panelu. Novinkou mají být také ergonomická sedadla.

Standardní výbavou inovovaného amaroku se stává posilovač řízení servotronic s účinkem závislým na rychlosti nebo multikolizní brzda. Amarok s nejvýkonnějším šestiválcem se pak ve srovnání s ostatními verzemi chlubí účinnějším brzdovým systémem s většími kotoučovými brzdami.

Příchod modernizovaného pick-upu bude Volkswagen propagovat speciální edicí Amarok Aventura. Ta se odliší speciální sportovní lištou za kabinou nebo 20palcovými koly. Výbava verze Aventura pak zahrne parkovací asistent s parkovací kamerou, bi-xenonové světlomety s diodami denního svícení nebo osvětlení prahů.

Doporučujeme

Témata
2. 5. 2016 19:01
Re: Rozhodně dobrá zpráva
Souhlas, 3.0TDi Amaroku dost chybělo. Je to krok správným směrem :yes:
Konečně důstojný motor!
BraVWo! :yes:

To to trvalo... :no:
Avatar - twistedTSD
2. 5. 2016 16:07
Re: Rozhodně dobrá zpráva
Myslím, že v pracovním pick-upu se pořádný velkoobjemový diesel hodí jako málokde.
Avatar - white label
2. 5. 2016 14:50
Re: Standing ovations !
Co by tam u vás dělal? Leda, že by tě preventivně profackoval pokaždé, když tě tam na chvíli pustí (bez dozoru) k internetu.
Avatar - AUDIRS6
2. 5. 2016 14:24
Re: Standing ovations !
Nie, na navstevu k tebe sa nechystam. >:-[]