Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW odhaluje jména pro svá nová SUV. Připravte se na pořádný guláš

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 12. 2019 • 14:26
36
7
Zobrazit náhledy (36)
Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Německá automobilka chystá pro příští rok záplavu novinek, mezi kterými určitě nebudou chybět ani SUV a crossovery. Teď už víme, jak se některé z nich mohou jmenovat.

T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace, Touareg. To je současná paleta sportovně-užitkových vozů, které Volkswagen nabízí na evropských trzích. T-Cross a T-Roc jsou nejmenší z nich a nejednou jsem si všiml, že dva vcelku podobné názvy umí zákazníkům, ale třeba i mechanikům slušně zamotat hlavu. Příští rok chystá automobilka představit 34 novinek a podle nejnovějších informací se zdá, že v tom bude zase o něco větší guláš.

Volkswagen si totiž nechal zaregistrovat tři nové ochranné známky – T-Sport, T-Go a T-Coupé. Jakému vozu které jméno připadne, to zatím můžeme pouze spekulovat. Jelikož ale T-Roc již dostal ostrou verzi R s výkonem 300 koňských sil, pozornost bychom soustředili na jeho menšího sourozence T-Crosse.

Tomu by nějaká sportovnější varianta slušela. Aktuálně je vrcholem 1.5 TSI/110 kW párované výhradně se samočinnou převodovkou DSG. Platforma MQB A0 má sice jistá omezení, jak ale ukazují VW Polo či Audi A1, dvoulitr naladěný na 200 koní by se do útrob vměstnal a mohlo by jít právě o T-Sport.

T-Coupé bude jistě varianta některého z dnešních SUV, jen se svažující se zádí. Tipujeme to znovu na T-Cross, byť v souvislosti s tímto autem ve stylu kupé nás Volkswagen před časem lákal na jméno Nivus. Je ale dost dobře možné, že tento název dostane novinka na neevropských trzích, zatímco u nás se bude držet zajeté tradice s téčkem a pomlčkou.

Největší neznámou tak zatím zůstává T-Go, o kterém nevíme vůbec nic. Spekuluje se, zdali nesouvisí s modelem Gol v Jižní Americe, spíše se ale přikláníme k variantě, že by mohlo jít o menšího sourozence T-Crossu, klidně přizvednutou verzi malého městského automobilu Up.

video

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Gulas ?
| 29. 12. 2019
Nevymýšľaj.
Avatar - fostek
Kolman zase blábolí
| 29. 12. 2019
na 1.000% se nebude ostrá verze T-Crossu jmenovat T-Sport.
A na 95% ani žádná nebude.
Avatar - fostek
Re: Gulas ?
| 29. 12. 2019
Ale žádná s boxerem a CVT co by nejela a žrala 12.
Takže ignorovat.
:-!
Avatar - Beefcake
Gulas ?
| 29. 12. 2019
Preco gulas ? Staci ignorovat. I tak to bude to iste v 50 variantach.
Dajte už pokoj
| 28. 12. 2019
Musí tu byť za každú cenu ďalší "článok" o VW? Navalíte sem toho jak hnoja a beztak v tom nie je ani zrnko pravdy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku