Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen připravuje další SUV. Novinku si ale jen tak nekoupíte

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 12. 2019 • 03:39
6
Zobrazit náhledy (6)
Volkswagen Nivus

Pokud vám paleta SUV a crossoverů značky Volkswagen napříč světem přijde už dostatečně pestrá, pletete se. Němci chystají další přírůstek.

Před pár dny Volkswagen světu oficiálně oznámil příjezd nového malého SUV-kupé jménem Nivus, jenž se objeví také v Evropě. Tady doplní už tak pestrou škálu modelů na chůdách: T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg. A to nemluvíme ještě o dalších modelech a jejich derivátech, které automobilka prodává například v Číně.

SUV ofenzivu si ale Volkswagen nepřipravil jen pro nás a čínské zákazníky, ale rovněž pro USA. Na akci pro novináře v Michiganu prozradili zástupci značky plány pro nejbližší roky, jejich součástí je i zbrusu nové SUV výhradně určené pro Spojné státy.

Zatím o něm víme jen minimum podrobností, ale podle všeho bude velikostně umístěné pod Tiguanem a na tamním trhu svede souboj s Jeepem Compass či Kiou Sportage. Přijede s konvenčními spalovacími motory, ale pozor: nejde jen o pozměněný Nivus, tohle je opravdu zcela nové auto speciálně pro USA, které bude vznikat v mexickém závodě a na trh dorazí v létě 2021.

Novince bude sekundovat elektrická verze, která, stejně jako v Evropě, přijede pod označením ID.4. Elektromobilu se Američané dočkají ještě o něco dříve, objevit by se měl už na jaře příštího roku a připraven pro něj je výrobní závod v Tennessee.

Americký Volkswagen ale myslí i na současné modelové portfolio. Připravuje kupříkladu facelift pro Atlas, jenž přijede za dva roky. A nebude to jen o přepracovaných panelech karoserie. Chystá se omlazený interiér s novým volantem, osmipalcovou obrazovkou multimediálního systému či novými bezpečnostními asistenty. Podle všeho si inovace vyžádají i nárůst rozměrům a tím i více prostoru pro posádku.

Naštěstí to ale není jenom o SUV a crossoverech. Volkswagen například řekl, že za důležitý nadále považuje trh se sedany (a liftbacky). Sdělil, že ze zámořského trhu určitě nehodlá stáhnout modely Jetta, Arteon či Passat. „Zatímco některé značky tento segment opustily, my jsme se rozhodli jinak. Stále jej považujeme za nedílnou součást trhu,“ uvedl Volkswagen v oficiální prezentaci. Takové GM či Ford už v segmentu nefigurují, raději se soustředí právě na SUV.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku