Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha Niken získala prestižní ocenění Red Dot Award „Best of the Best”

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 4. 2019 • 00:58
41
Zobrazit náhledy (41)
Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken Yamaha Niken

Společnost Yamaha Motor Company obdržela mezinárodně uznávané ocenění Red Dot Award 2019 pro svůj revoluční tříkolový motocykl Yamaha Niken

Yamaha s potěšením oznamuje, že její vlajková loď v podobě modelu Niken, získala v roce 2019 renomované ocenění Red Dot Award “Best of the Best” za špičkový design.

Společnost Yamaha získala za své produkty ocenění Red Dot za posledních osm po sobě jdoucích let od roku 2012 a při této příležitosti získala Yamaha Motor ocenění „Best of the Best“ již po čtvrté. Kromě toho představuje tento úspěch již druhou cenu za design, kterou Niken navázal na ocenění Good Design Award 2018.

Mezinárodní porotu letošního ročníku tvořilo 21 nezávislých expertů na průmyslový design prakticky z celého světa a o jedno z nejuznávanějších ocenění za design se ucházelo více než 5500 výrobků z 55 zemí.

Mezinárodní porota složená z odborníků v oboru designu podrobila přihlášené výrobky detailnímu zkoumání a testování. Hodnotila se mimo jiné i míra inovace, funkčnost, ergonomie, ekologická kompatibilita a intuitivnost ovládání.

Yamaha odhalila koncept pojmenovaný Niken na podzim roku 2017 a vzápětí jej proměnila v sériový model. Návštěvníkům milánského veletrhu EICMA 2018 pak představila nové provedení tohoto modelu, které dává označením Niken GT jasně najevo, že je zaměřeno na cestování.

Model Niken při svém představení i následném uvedení na trh zaujal svým futuristickým designem a především řešením podvozku, resp. zavěšením a odpružením dvojice předních kol, využívajícím koncepci pojmenovanou Leaning Multi Wheeler, a umožňující velké úhly náklonu až do 45 stupňů.

Dvojice předních 15palcových kol má zajišťovat vyšší stabilitu stroje a zvyšovat pocit jistoty při jízdě po nekvalitním povrchu, ale zároveň nemá zvolená konstrukce zavěšení a odpružení předních kol nijak omezovat náklony v zatáčkách.

K pohonu modelu Niken slouží kapalinou chlazený řadový tříválec DOHC se vstřikováním paliva o objemu 847 cm3 s nejvyšším výkonem 84,6 kW (115 k) při 10.000 min-1 a točivým momentem 87,5 N.m při 8500 min-1. Tyto hodnoty míří na zadní 17palcové kolo prostřednictvím šestistupňové převodovky.

Zdroj: Yamaha Motor Company

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud