Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Záchrana, nebo velké oči? Alfa Romeo Tonale má značce zdvojnásobit prodeje

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 2. 3. 2022 • 21:26
25
13
Zobrazit náhledy (25)
Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale

Italské automobilce má zcela nový crossover konečně pomoci s nakopnutím prodejních čísel.

Automobilka Alfa Romeo to v posledních letech neměla úplně jednoduché. Od modelů Giulia a Stelvio si slibovala velké prodejní úspěchy, které se ale nakonec nekonaly. Teď do role boosteru prodejních čísel staví svou poslední novinku, crossover Tonale, jenž by podle vedení mohl dokonce zdvojnásobit prodeje.

Jen připomeňme, že Alfa Romeo v loňském roce prodala celosvětově 55.000 automobilů, o rok dříve dodala zákazníkům 63.300 ks. Není se co divit, vždyť třeba ve stále populárnějším segmentu SUV a crossoverů měla doposud jen jedno želízko v ohni – SUV Stelvio. Tonale přitom vstupuje do kategorie, kde se prodá 2,5 až 3 miliony vozů ročně. Že by konečně šance na pořádný úspěch v novodobé historii?

Video se připravuje ...

V nedávném rozhovoru pro Auto News Europe generální ředitel automobilky Jean-Philippe Imparato uvedl, že nedostatek elektrifikovaných modelů stál značku zhruba 15 % celkových prodejů. Právě proto v nabídce Tonale od samotného počátku hrají prim dva hybridy a plug-in hybrid. Ty v Evropě doplní ještě klasický diesel. Imparato věří zejména v úspěch externě dobíjeného hybridu a říká, že v zemích s přísnými pravidly CO2 může podíl prodaných plug-in hybridních Tonale dosahovat až osmdesáti procent.

Šéf značky připomíná, že pokud si Tonale získá jedno procento evropského trhu daného segmentu, znamená to 25.000 vozů. Pokud tři procenta, už je to 75.000 aut. „V našem závodě v italském Pomiglianu máme velkou flexibilitu. Vzhledem k tomu, že Tonale bude debutovat v červnu, budeme rádi, když letos prodáme 30.000 kusů. Za celý rok by se globální prodejní potenciál mohl pohybovat v rozmezí 70 až 80 tisíc kusů,“ říká Imparato. Podle něj by 45 až 60 tisíc crossoverů mělo jezdit v Evropě, zbytek předpokladů připadá na USA.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
4. 3. 2022 13:52
Re: Snad to vyjde
Si normálny?
3. 3. 2022 09:59
Re: Zdvojnasobit velke kulove
Ja vim, ze je zvykem se Alfe, potazmo Fiatu, posmivat.

Precete si neco o tom hnacim agregatu zi a tim myslim motor i prevodovku.

To jsme fakt tak zblbli, ze hodnotime prinos auta podle velikosti obrazovky a rychlosti pripojeni na internet?
Je to auto, ne playstation.
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2022 07:28
Zdvojnasobit velke kulove
By nemal byt problem.... otazne ale je kedy alfa zacne uz konecne ponukat aj auto ktore nebude len poctu na europskom trhu.... tonale vyzera dobre... je aj dostupnejsie a sikovnejsie ako vacsie stelvio... lenze konkurencia v segmente "sportagu" je fakt uz dnes velka a tonale prichadza uz kusok po funuse a neprinasa ani nic prevratne... tak uvidime... aby to zase nedopadlo ako s.... ale ok... radsej uz nemyslime negativne .... drzim palce tonale.... uz tu malo byt davno... :yes:
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2022 07:28
Zdvojnasobit velke kulove
By nemal byt problem.... otazne ale je kedy alfa zacne uz konecne ponukat aj auto ktore nebude len poctu na europskom trhu.... tonale vyzera dobre... je aj dostupnejsie a sikovnejsie ako stelvio... lenze konkurencia v segmente "sportagu" je fakt uz dnes velka a tonale prichadza uz kusok po funuse a neprinasa ani nic prevratne... tak uvidime... aby to zase nedopadlo ako s.... ale ok... radsej uz nemyslime negativne .... drzim palce tonale.... uz tu malo byt davno... :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
2. 3. 2022 20:05
Re: Alfě bych to přál,
Folklor.
Když slibuje a odkládá VW, tak to nevadí?

Cenu ještě nevíme, ale už víme, že to bude drahý? Ano, bude to asi dražší než základní Fabia.
Šokující...