Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zaměstnanci odstavené Škody dostanou 70 % platu, pak 75 %

ČTK ČTK 18. 3. 2020 • 18:59
28
6
Zobrazit náhledy (28)
Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV

Automobilka Škoda Auto oficiálně potvrdila zastavení výroby ve všech třech českých závodech kvůli koronaviru.

Výroba se zastaví tuto středu ve 22:00. Zaměstnanci budou od 18. března do 29. března dostávat 70 procent platu, poté 75 procent. Ve firmě jsou již dva potvrzené případy nákazy koronavirem, píše vedení automobilky v dopise zaměstnancům, který má ČTK k dispozici.

"Abychom zajistili plynulé zastavení výroby, spolupracujeme úzce s našimi dodavateli," píše vedení firmy v dopisu. Škoda financuje dopady současné situace z vlastních finančních prostředků.

"Naším hlavním cílem je udržet i v této složité době všechny zaměstnance na palubě. V současné chvíli nelze s jistotou předpovědět, jaké dopady bude tato krize na společnost mít, či jak dlouho potrvá," uvádí vedení automobilky.

Související články

Témata
19. 3. 2020 11:58
Re: Platí to i pro agenturní pracovníky?
Myslím si, že se bohužel za chvíli zastaví skoro všechny výrobní podniky navázáné na automotive - zavírají v podstatě všechny automobilky...
19. 3. 2020 10:06
Re: Platí to i pro agenturní pracovníky?
Jde o tisíce lidí jenom ve Škodovce. Celkově to bude ohromné číslo. Proto jsem se ptal.
19. 3. 2020 09:47
Re: Platí to i pro agenturní pracovníky?
Stále se to ještě řeší, ve smyslu kdo v práci bude, kdo ne, kdo může pracovat z domova... je to dost nová situace. Z agenturních zaměstnanců by snad měli zůstat doma všichni, je ale platí jejich zaměstnavatelé (agentury), takže jak to mají vyřešené se mzdou u nich, netuším.
19. 3. 2020 08:41
Re: Platí to i pro agenturní pracovníky?
Víš, jak to konkrétně ve Škodovce je?
19. 3. 2020 08:10
Re: Platí to i pro agenturní pracovníky?
O agenturní pracovníky se musí postarat jejich zaměstnavatel...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud