Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zemřel Petr Minařík, novinářská legenda

Tomáš Kovařík Tomáš Kovařík 11. 6. 2014 • 21:25
8
45
Zobrazit náhledy (8)
Abarth Abarth Abarth
Ve věku 72 let ve středu 11. června 2014 zemřel Petr Minařík, nestor motoristické branže a náš dlouholetý kolega publikující pro Svět motorů a Auto Tip.

Přestože si myslíte, že na tu situaci jste připraveni, nakonec vás stejně dostane. Přiznávám, že když píšu tyhle řádky, přes slzy, které se mi hrnou do očí, na klávesnici skoro nevidím. Brečím a nestydím se za to. Ty slzy totiž patří člověku, který se pro mnoho novinářů stal velkým vzorem. Člověku, který i při oficiálních rozhovorech s velkými šéfy motorsportu a řediteli nejrůznějších institucí každou větu končil svým typickým slovem vole, řadu z nás zasvěcoval do tajů novinařiny a sportu vůbec, vždycky jednal férově a kamarádsky.

Strávili jsme s Petrem dlouhá léta v redakci Auto Tip, kde on působil do konce roku 2004 a já do loňského listopadu. Říkali jsme mu Ježíšek, protože tak na svoje okolí působil - dobrosrdečně a pro druhé by se rozdal. Překypoval pracovitostí a udivoval svými téměř encyklopedickými znalostmi, byl velký pamětník a uměl poutavě vyprávět. A já mu za to navždy zůstanu vděčný.

Peníze pro něj byly vždycky až na druhém místě a života si užíval naplno. Takhle to bylo až do loňského roku, kdy mu rakovina vystavila jednosměrnou jízdenku do novinářského nebe. Teď jsme tady na Zemi bez něj a je nám z toho smutno.

Petře, nikdy nezapomeneme!


Přikládáme video, na kterém novinářská kolegyně Markéta Srbová dělala s Petrem Minaříkem rozhovor.

video

Foto: Zdeněk Sluka a archiv

Související články

12. 6. 2014 19:07
Re: Neznam
Přidal bych se a rád :yes:
12. 6. 2014 19:04
Re: hezký blogísek
:yes:
12. 6. 2014 18:53
Re: Neznam
Si obyčajný tupý imbecil. Jak napísal mariachi, s chuťou by som ti rozkopal držku.
12. 6. 2014 18:52
Re: VTEŘINA DUŠE
Keď nevieš napísať nič rozumné, tak sa zdrž reakcie. Nikto tu na to nie je zvedavý.
12. 6. 2014 15:00
Re: Neznam
V tvém případě platí "mlčeti zlato".
Hele - venku je hezky, proč nejdeš otravovat lidi někam na vzduch, třeba ti pak někdo rozkope držku a přijdeš na jiné myšlenky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud