Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva 2018: Nový infotainment Mercedesu s námi nechtěl mluvit

Martin Machala Martin Machala 6. 3. 2018 • 21:36
3
Nové áčko vypadá trochu zvláštně. A přináší nové ovládání infotainmentu, které se už mobilům snad nemůže víc podobat.

video

Asi to bude chvilku trvat, než si zvyknu na zvláštně asijskou příď nového áčka. Doufal jsem, že rozpaky z prvních fotek trošku rozptýlí živé ženevské setkání, zvlášť nijak vyšperkovaná verze A 180 D však pochyby spíš prohloubila.

Na stánku jsem si mohl vyzkoušet taky ovládání nového infotainmentu. Přístrojový štít je samozřejmě kompletně digitální a přechází do druhého displeje. Na to jsme už u Mercedesu zvyklí. Stejně tak na dotykové ovládání tlačítek na volantu, která fungují jako malé touchpady. V levém displeji jsem se pohyboval prostřednictvím touchpadíku na levé straně volantu a mohl si přizpůsobit vzhled obrazovky pod volantem dle libosti. Třeba ji skoro celou „překrýt“ výstupem z navigace. Tohle mi ještě docela šlo, možnosti pravého displeje jsou však nevyčerpatelné a pro mě už trochu překombinované a matoucí. Do hlubin a zákoutí palubního systému však zabředávat nemusíte, vyhrát si můžou nadšenci.

S hlasovým ovládáním jsem se trochu pohádal, mercedes mi nechtěl říct, jaké je v Praze počasí. Asi bych měl zapracovat na svojí angličtině. Mimochodem, hlasové ovládání bude v autech stále rozšířenější, takže biflujte slovíčka!

Související články

Témata
6. 3. 2018 20:38
To je ale akcent!
Ehmmm, tenhle příspěvek mě docela potěšil, musím říct. Konečně mám pocit, že moje Aj není až tak úplně šílená. Upřímně řečeno, chápu, že ne každý má skvělou Aj, ale když ji teda nemám, tak o tom nenatáčím video. >:D
6. 3. 2018 16:10
MB
infotainment Mercedesu s námi nechtěl mluvit............já se mu nedivím..... >:D
Avatar - Pekelná Micinka
6. 3. 2018 16:02
Mercedes Nikki Benz
Já nevím, ale mě to dělá co, chci. >:-[]
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud