Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zlatý volant 2008: Ibiza, Golf, Superb, Q5, BMW 1 Coupé a Bluetec

Ondřej Láník Ondřej Láník 8. 11. 2008 • 11:13
80
Po 33. vyhlásil nedělník Bild am Sonntag anketu Goldenes Lenkrad. Na slavnostním vyhlášení byla 5. listopadu v Berlíně byly vyhlášeny výsledky v šesti hlavních kategoriích.

V kategorii malých vozů se vybíralo z celkem devíti vozů, z nichž pět se dostalo do velkého finále díky hlasům od čtenářů časopisu "Bild am Sonntag". Během testovacích jízd hodnotili testovací jezdci výkon motoru a jízdní vlastnosti, zatímco celebrity posuzovaly design vozů, komfort a ovladatelnost. Nakonec porota techniků ocenila bezpečnostní prvky, úroveň emisí a nákladů. Intenzivní testování probíhalo v říjnu na italské testovací dráze Balocco. Podobný postup byl aplikován také na další kategorie. V porotě byli, mimo jiné, Walter Röhrl, Jutta Kleinschmidt, Klaus Ludwig nebo Hans Joachim Stuck.

Na první příčce mezi malými vozy skončil SEAT Ibiza, před Fordem Fiestou a Alfou Mito. Kategorii kompaktních modelů ovládl jaksi samozřejmě Volkswagen Golf VI, před Lancii Deltou a Nissanem Tiida. Superb uspěl proti Jaguaru XF a Opelu Insignia v kategorii střední třída. Třídě SUV vévodí letos Audi Q5 před BMW X6 a Mercedesem GLK. Za nejlepší kupé bylo prohlášeno BMW 1 coupé před Volkswagenem Scirocco a Mercedesem CLC.

Zelený volant získal Mercedes-Benz za svůj systém Bluetec, který se od letoška nabízí i v Evropě.

Související články

Témata
12. 11. 2008 09:19
Re: Bratwurst
Na to je u VW program Individual, kdy ti i do obyčejnýho Pola namontují továrně třeba DVD. :-!

Nevíš o čem píšeš. Troubo >:D
12. 11. 2008 09:17
Re: Bratwurst
Tak za prvé, píšeš o "Skoda jen, ze dnes i Korejci maji lepsi motory ". A bylo ti sděleno, že nemají, protože nikdy žádné ocenění za motor nedostali (což VW ano). A je to pravda a ty tu pravdu nemáš.

Teď už nevíš kudy kam, tak tu začneš něco s naftou. Chlapečku, naftový motory VW umí. Nezapomínej, že v koncernu mají v naftě 1.4, 1.6, 2.0, 2.7, 3.0, 4.0, 4.2, 5.0, 6.0. Krom dvou motorů jde o CR. Ve vyšších obsahových kategorích jde buď o nejlepší naftový motor, nebo o druhý nejlepší (po BMW). :-! Ty prostě nevíš o čem píšeš a to je tvůj problém. Spadni už s té višně, tady svým přicmrndáváním nikoho nedojmeš. Jsi tu za vola. Dokonale.

PS: Pokud bys ještě chtěl něco napsat. Předlož linky, důkazy pro své ubohé blafy. Jinak se tu ještě více ztrapníš. >:D
12. 11. 2008 09:08
Re: Bratwurst
Už nevíš jak se z toho vylhat, co? Ubožáku >:D

Nečekám, že to pochopíš, na to máš příliš dutou hlavu. Ostatní to ti taky vysvětlovali, nepochopils. Tady si narazil a tvrdě, tak si to už přiznej. >:-[]

Předlož důkazy o tom, co jsi tu psal (dynamické testy, srovnání) nikde jsem nic podobného, v neporspěch Golfu, neviděl. :-!
11. 11. 2008 20:50
Re: debilní soutěž...
V oblastech Itálie které jsou bohatší tak o Fiata skoro nezavadíš, to jich vidím víc u nás. Ale je pravda, že jak jsme vjeli do vnitrozemí mimo centra a na venkov tak tam kromě Fiata skoro nic nejezdilo.
11. 11. 2008 20:40
Re: Bratwurst
Argument jsi nepředhodil ani jeden, sám jsi zmatenej jek Goro před Tokijem. Ti tvoji korejci mají v nabídce tak dva stupně výbavy a tím to končí. Keci o tom, že v té výbavě je vše neberu. Pořád je tam spousta věcí které nejdou obědnat vůbec a podobně. Fanda koncernu nejsem, koncernové auto nevlastním. Ale aspoň trochu soudnosti by neškodilo.
Články odjinud