Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Značka Cupra se připravuje na expanzi. Zvažuje vstup do USA, Čínu odmítá

Filip Melich Filip Melich 24. 7. 2022 • 12:27
69
17
Zobrazit náhledy (69)
Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Ateca Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5 Cupra Formentor VZ5

Automobilka Cupra má ambiciózní plány, mezi které patří rozšiřování pole působnosti. Šéf značky přiblížil plány růstu, které zahrnují zvážení vstupu na americký trh. O Číně zatím neuvažuje.

Cupra je jakožto samostatná značka v automobilovém světě relativním nováčkem. Se silným koncernem za zády jí to však nebrání v rychlém růstu. Jeho důkazem může být i rozšiřování na další trhy. Ještě v průběhu letošního roku vstoupí například do Austrálie.

Při příležitosti otevření nového showroomu značky ve městě Sydney do Austrálie dorazil také šéf Cupry, Wayne Griffiths. Během setkání s novináři naznačil i další kroky mladé automobilky. Podle kolegů z australského média Drive řekl: „Existují trhy mimo Austrálii, které rozvíjíme.

Video se připravuje ...

Pokračoval slovy: „V Jižní Americe jsme silní, především v Mexiku, ale také v Kolumbii a Chile. Navíc, když se chcete stát světovou značkou – což je náš důvod pro příchod do Austrálie – samozřejmě musíte prokázat, že jste toho schopní. Takže se samozřejmě musíte dívat i na trhy jako Severní Amerika, ale to by bylo až v druhé fázi. Zatím jsme ohledně Severní Ameriky neučinili žádné rozhodnutí, ale začínáme s analýzou.

Kolegové z australského média Drive se v rámci tiskové konference zeptali také na vstup na významný čínský trh, na což Griffiths odpověděl: „Nyní ne. Koncern Volkswagen má [v Číně] celkem dominantní podíl v rámci svých stávajících značek. Mají silnou pozici s Audi, Volkswagenem i Škodou. Takže jít do Číny? Nyní ne. Důležitější jsou pro nás Spojené státy.

Značka, která ještě donedávna byla součástí Seatu, má s vlastním rozvojem plné ruce práce. Na velký čínský trh se sice nechystá, ale rozšiřuje svoji působnost na stávajících územích, do konce tohoto roku vstoupí do Austrálie a zvažuje dokonce i americký trh.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Hammunasakra
24. 7. 2022 17:54
Re: Za úpadek automotivu
No já důvod řekl mockrát MÁM POTŘEBU = uvádět věci na pravou míru (a proto v poho tak často dávám odkazy)

Otázka je PROČ ty tady pořád exhibuješ?

Víš ono to s tím marněním = je vlastně všude. Rozdělujeme se na lidi co ví znají čtou a těm moc vyvětlovat netřeba. No a pak ty (nejen) ty = a tam (jak VÍŠ;) něco vysvětlovat (většinou) nemá moc smysl

takže OCEŇME že už víš že nafta je léééta multi MILIARDAMA zvýhodňovaná = a v tržním prostředí se (osobní) nafťák (vlastně) nechytá. Něco JINÉHO je https://www.tesla.com/cs_cz/model3 efektivnější motor a menší motor umožňující lepší stavbu auta a super těžiště i rozložení hmotnosti

PROČ lidi jako ty VĚNUJEŠ TOLIK ČASU odmítání o tolik lepších aut https://elektrickevozy.cz/…rekord-v-dojezdu ? vysvětlíš?
Avatar - Hammunasakra
24. 7. 2022 17:47
Re: spíš ČÍNA ODMÍTÁ Cupru (VW)
CO to jsou zjevné a skryté dotace = aut co sou ve všem lepší než ty na ropu?

Ale (i) tak dobrý = že (konečně) chápeš že bez multi-miliard podpory = by nic jako osobní dieslový auto (asi téměř) NEBYLO
Avatar - WinDiesel
24. 7. 2022 17:20
Re: Za úpadek automotivu
Já bych rád věděl, proč tady pořád exhibuješ, to opravdu nemáš nic lepšího na práci?
Proč třeba neobjíždíš mikrobusem ČR a politicky neagituješ?
Tady osobo marníš swůj potenciál.
:-! :-! :-! :-! :-!
Avatar - WinDiesel
24. 7. 2022 17:18
Re: spíš ČÍNA ODMÍTÁ Cupru (VW)
Jsem pro a okamžitě musí skončit všechny zjevné i skryté dotace elektoprdů, souhlasíš?
Avatar - Hammunasakra
24. 7. 2022 14:04
Re: Za úpadek automotivu
JAK to cos napsal SOUVISÍ s Cuprou bez šance v Číně a asi totéž v Severní Americe?

JAK vysvětlíš že lidi ode mne po Vávru ti vysvětlují PŘESNÝ OPAK = a ten Vávra dokonce i tady na ACZ proč to tak je?

Patříš k těm co SI myslí že problematiku kompletně chápou LÍP = a svět inženýrů a ekonomů atd. JE (už sakra dlouho https://www.auto.cz/…-roku-1970-94232 ) naprosto mimo a měl by vždy všechno konzultovat nejdřív s tebou?

JSOU tu TAKOVÍ diskutéři = občas se ukáže že nemají ani maturitu (to není urážka = jen jak to je)