Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Známému bořiči mýtů někdo ukradl stylový offroad, nakonec ho nechal zapadlý v blátě

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 12. 2019 • 14:30
5

Adam Savage, moderátor světoznámého pořadu Bořiči mýtů, se stal obětí zloděje, který mu ukradl klasický offroad Toyota Land Cruiser. Auto se sice podařilo najít celkem rychle, tím však celá lapálie ani zdaleka neskončila.

Známý televizní moderátor se prostřednictvím Twitteru podělil o příběh, který začíná jako noční můra každého vlastníka klasického automobilu. V sobotu ráno totiž zjistil, že ho někdo připravil o jeho parádní klasický offroad Toyota Land Cruiser BJ42.

Záběry z bezpečnostní kamery ukázaly, že ve 4 hodiny ráno si pro jeho auto došel zloděj, který zkratoval dráty a s autem vyrazil do noci. Adam Savage se tak vypravil na policii, kde všechno sepsal. Krátce po návratu domů mu však někdo zazvonil na dveře, že se auto našlo. Jenže do šťastného konce má příběh ještě daleko.

Zloděj naštěstí neměl dost rozumu, aby auto okamžitě poslal na černý trh a to tak nenávratně zmizelo. Místo toho se s ním „jen“ vypravil na projížďku do terénu, která však neměla dlouhého trvání. Toyota totiž neměla správné terénní obutí a na podmáčeném terénu se parádně zahrabala do bláta.

Zloděj se podle Adama Savage pokusil auto vyprostit pomoci navijáku, za kotevní bod si však vybral nedaleké křoví a tak s autem ani nepohnul. Místo toho sebral ovladač od navijáku a utekl. Auto tak zůstalo zahrabané v blátě, jinak ale nepoškozené. Ovšem když už to vypadalo na šťastný konec příběhu, objevil se zádrhel.

Zloděj totiž posadil auto do bláta tak festovně, že byl problém ho vytáhnout. Známý moderátor si zavolal na pomoc vyprošťovací pick-up, ovšem ten na místě za chvíli také uvízl. Na místo nakonec musel přijet druhý vyprošťovací pick-up, který se však na podmáčeném terénu svezl a naboural do plotu opodál stojící nemovitosti.

Vyprostit zapadlý offroad tak nakonec trvalo téměř celý den, přesto se na něm neplánovaný výlet naštěstí moc nepodepsal. Podle Savage je auto jen pořádně zašpiněné a má vypálenou jednu pojistku. Do budoucna se však známý kutil zavázal, že auto vybaví speciálním zařízením, které dalším krádežím spolehlivě zabrání.

Zloděj se navíc trestu za krádež parádního auta zřejmě nevyhne. V autě totiž zanechal řadu důkazů a otisků, které snad v budoucnu pomohou s jeho odhalením, dopadením a potrestáním.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku