Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zyrus LP1200 Strada je brutálně upravený Huracán se dvěma turby a výkonem až 1200 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 12. 2020 • 14:06
29
2
Zobrazit náhledy (29)
Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD Lamborghini Huracan EVO RWD

Norský úpravce představil řešení pro zájemce o Lamborghini Huracán, jimž ale italský supersport připadá obyčejný a pomalý.

Ono řešení dostalo jméno Zyrus LP1200 Strada a je údajně výsledkem více než dva roky trvajícího vývoje, který mimo jiných záležitostí zahrnoval zhruba 6 tisíc kilometrů testování na okruzích. Jde ovšem o silniční stroj - i když na to nevypadá...

Zyrus LP1200 Strada se však od standardního Huracánu liší nejen agresivnějším a nápadnějším vzhledem, ale i vylepšenou technikou.

O pohon se nadále stará 5,2litrový vidlicový desetiválec, díky přeplňování dvěma turbodmychadly však nabízí výrazně vyšší výkon. Zatímco Huracán poskytuje 640 koní, Zyrus umí 900 koní v běžném silničním režimu a 1200 koní v okruhovém módu.

Dynamické schopnosti zatím úpravce bohužel neprozradil.

V Zyrus Engineering ovšem pro auto vyvinuli také vlastní body kit, který vypadá jako ze závodního vozu a zaujme řadou prvků, které vylepšují aerodynamiku. Firma se chlubí, že kit údajně pří rychlosti 200 km/h generuje přítlak 2.010 kg.

Norská společnost dále tvrdí, že LP1200 Strada má ve srovnání s Huracánem asi 600 odlišných dílů. A zmiňuje také hmotnost, která činí jen 1.427 kg.

Cena? Zyrus LP1200 Strada je k mání za 595 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 15,7 milionu korun. V nabídce je také čistě okruhové provedení LP1200 R za 525 tisíc eur, což je zhruba 13,8 milionu korun.

Související články

Témata
30. 12. 2020 07:23
chachachachacha
Brutálne zbytočná sprostosť ...ako celá produktová škála Lamborghini a Ferrari dokopy :-! :D :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud