Reventón, který se inspiroval designem stíhacích letounů, se představil na frankfurtském autosalonu před dvěma lety. Tehdy vzniklo 21 kusů tohoto exklusivního supersportu v ceně 1 milion Euro bez daně. Reventón Roadster, který půjde v jeho stopách je plánován na sérii 20 kusů s cenovkou 1,1 milionu Euro.
Nejdražší Lamborghini všech dob stojí na základě modelu Murciélago. Všechna čtyři kola budou poháněna skrze šestistupňovou automatizovanou převodovku e-gear dvanáctiválcovým motorem o objemu 6,5 litru. Jeho výkon bude buď 650 koní (478 kW) jako v případě uzavřeného Reventónu, nebo se do roadsteru dostane silnější verze s 670 koňmi použitá v LP670-4.
Podle prvních snímků, které se objevily na internetu, se bude Reventón Roadster od Reventónu lišit chybějícím horním dílem střechy, většina karoserie zůstane stejná. Keramické brzdy o průměru 380 mm se ukrývají za 18palcovými koly. Ty budou obouvat vpředu pneumatiky o rozměru 245/35 a vzadu 335/30. Interiéru vyrobenému v kombinaci karbonu, kůže a Alcantary bude dominovat přístrojový štít s dvěma LCD displeji.
- Tip:
- Škoda Octavia III
- Testy pneumatik
- Dieselová pro a proti: Rady pro řidiče turbodieselů
- Nová Kia Cee’d
- Autoporadna
Svět motorů
Auto Tip
Ke značce Lamborghini
Doporučujeme
Lamborghini: Koncept SUV ještě letos, nástupce Gallarda za dva roky
31.1. 2012
Italská automobilka rozhodla o podobě třetí modelové řady, chystá se i její hybridní varianta.
13 komentářůmoje.auto.cz
Přejít na moje.autoNováčci
-
9,83
Volkswagen Passat 3C/B6 (2006)
uživatel MarcosBMW
-
9,33
Nissan Almera (1998)
uživatel FilipCZ
-
9,83
Opel Zafira (2001)
uživatel marian27
-
6,33
Mazda 6 MPS (2005)
uživatel miky007
-
9,94
Ford Mondeo kombi (2011)
uživatel woody-alien
Autoslevy
Přejít na Sleviště.czPošlete tip redakci!
Chybí vám na Auto.cz něco? Novinka, téma, test? Dejte nám vědět!




