Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Captur: Malých SUV z Valladolidu je už 100.000 kusů

Renault
Renault
Renault
Renault
23 Fotogalerie
Diskuze (4)
Španělská továrna Valladolid letos zažívá samá jubilea. Po šesti milionech vyrobených aut od zahájení zdejší výroby tu je jubilejní Captur.

Automobilka Renault vyrobila ve své španělské továrně Valladolid už 100.000 exemplářů malého SUV Captur. Automobil, který nepřímo nahradil malé MPV Modus, se začal prodávat teprve na jaře letošního roku.

Jubilejní vyrobený exemplář je zajímavý v tom, že je určen pro japonského zákazníka. Jedná se o vůbec první Captur japonské specifikace. Do konce roku má vzniknout jen 250 Capturů pro zemi vycházejícího slunce.

Stotisící Captur má bílou karoserii s černými detaily. Pod kapotou pracuje turbodiesel 1,5 dCi o výkonu 66 kW kombinovaný se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC. I v tomto ohledu je jubilejní Captur zvláštní, protože Japonci kvůli místním přísným emisním normám tolik vznětové agregáty nekupují.

Captur se aktuálně prodává ve více než 50 zemích světa. Hlavním trhem je Evropa, automobil se ale prodává i v Alžírsku, Austrálii, Singapuru nebo na Novém Zélandu. V prosinci pak bude na jihokorejský trh oficiálně uvedena přeznačkovaná verze Capturu v podobě Samsungu QM3.

Továrna Renault Valladolid Carroserie Montage funguje od roku 1972, její předchůdkyně FASA spustila výrobu už v roce 1953. Podnik vznikl v reakci na celní restrikce tehdejšího autoritativního španělského režimu. Od zahájení výroby tu vzniklo již šest milionů aut, jubilantem byl rovněž Captur.

Vedle Capturu se ve Valladolidu vyrábí také elektromobil Twizy. Ve stejném městě v centrálním Španělsku funguje rovněž motorárna Renault Valladolid Motores, kde se mimo jiné vyrábí turbodiesel 1.5 dCi.

Vstoupit do diskuze (4)