Infiniti G37x - Nebezpečně ve formě

Infiniti G37x - Nebezpečně ve formě

 
 

Je to trochu překvapivé, že asi nejvážnější hrozba pro trojkové BMW přichází z Ameriky od japonské luxusní značky a ne z Německa, ale skutečně je tomu tak.

Už první letmé seznámení se sedanem Infiniti G37 s pohonem všech kol napovědělo, že jde o velmi zdařilé auto, nyní nadešel čas zaměřit se na něj důkladněji. A hned úvodem musíme říci, že realita předchozí očekávání ještě překonala.

Pihy na kráse

Při pohledu na tvary japonského sedanu máme dojem, jako by měl menší krizi identity. Zepředu jako bychom sledovali Mercedes, z boku Lexus GS a celek se příliš ztrácí v oblých tvarech, na nichž abyste nějakou ostrou hranu nebo výraznou linii pohledali. Nelze sice říci, že je G37 ošklivé, jen asi všichni konkurenti v prémiové střední třídě vypadají líp… Ani interiér nebudí přílišné nadšení, i když tam už se rozdíly oproti některým konkurentům stírají. Posaz za volantem je trochu vyšší než bývá u evropských prémiovek obvyklé, ale naštěstí je ještě snesitelný, boční vedení sedadel je dostačující. Pokud však patříte k lidem s vyšším vzrůstem, mohli byste už mít s čalouněním stropu trošku problém.

Malý volant se dobře drží a má široký rozsah nastavení. Na zadních sedadlech zbývá pro kolena pár centimetrů místa, hlava však už je v kontaktu s čalouněním stropu, je tedy třeba se vzadu trochu uvelebit, aby se tam člověk s výškou kolem 180 cm vešel.

obrázek [555 x 390]  

Kufr o objemu 450 l není z největších, ale nedostatkem místa pro zavazadla také trpět nebudete. To spíš nedostatkem místa pro vkládání předmětů do kufru. Umístění CD měniče ve vstupním otvoru je velice nešťastné a citelně zhoršuje využitelnost kufru.

V8 a orchestr

Vpředu podélně uložený motor si po ťuknutí do startovacího tlačítka odkašle a hlásí svou připravenost hlubokým hučením, jako by ani nešlo o vidlicový šestiválec, ale o V8. Dost možná za to může na šestiválec poměrně velká kubatura 3,7 l, nebo že by snad výrazně nízkozdvihová technika motoru? Takže volič sedmistupňového automatu na déčko a můžeme se opřít do plynového pedálu.

Motor vyrazí překvapivou razancí, a také zvukovým doprovodem, jenž budou asi slabší povahy považovat ze poněkud přehnaný. Ale věřte mi, vůbec tomu nerozumí… Zato můj zanedlouho dvouletý syn ohodnotil ze své sedačky vzadu vpravo práci japonských motorářů uznalým hůůů hůůů, znáte to o tom jablku a stromu, že?

Automat přeřazuje při plné akceleraci při 7200 otáčkách, přičemž červené pole začíná ještě o 200 výš. Tam se ale máte šanci podívat pouze v případě, že přesunete volič převodovky do manuálního režimu a sázíte tam kvalty pomocí hořčíkových pádel pod volantem. Trošku rozpaky způsobuje omezovač zasahující pouze 100 otáček za červeným polem, na druhou stranu však tento šestiválec točí až 7500 min-1 a to je rozhodně skvělý výsledek

Podřazení provádí sedmistupňový automat za všech okolností rychle, přeřazení je však poněkud americké. Nejvíce je to znát v případě, kdy jedeme pohodovým tempem a následně potřebujeme rychle akcelerovat. Automat podřadí na dvojku, otáčky vyletí až k omezovači, ale tam agregát na okamžik zaváhá, jako by přemýšlel, zda tam tu trojku opravdu má dát. Totéž zopakuje i z trojky na čtyřku. Jakmile však držíme chvíli ostré tempo, logika automatu se srovná a i přestože je i nadále přeřazení pomalejší, nijak dramaticky to nevadí.

obrázek [555 x 279]  

Zvuk motoru je opravdu nakažlivý a dynamika po pravdě řečeno také. Není problém plynule akcelerovat již z nízkých otáček a auto poskytuje nejen sympatický zvukový doprovod, ale i pružnost. Mnohem zábavnější je ale kickdownem pobídnout motor k trysku a sledovat, jak ručička otáčkoměru nahání tu od rychloměru. Přece jen objem 3,7 litru není zrovna málo, 235 kW také ne. Asi stopadesátikilová nadváha proti srovnatelnému BMW při jízdě není příliš cítit. Charakter motoru svádí, a pokud se rozhodnete jízdu si užít, ukazatel palivoměru s velkou radostí ukazuje hodnoty citelně nad dvacetilitrovou hranicí. Pokud budete chvíli držet na rychloměru stovku, zjistíte, že si vůz bere 8,9 l na 100 km. Při dálniční stotřicítce musíte počítat se spotřebou 10,8 l na 100 km, což je také snesitelné. Jenže o tomhle zábavná jízda rozhodně není, a pokud si budete chtít sílu motoru alespoň trochu užít, počítejte s tím, že vám bude palubní počítač hlásit hodnoty od 16 do 18 litrů.

Spíše EVO než "trojka"

Příslušnost spíše k těm větším autům střední třídy a zadokolkové platformy Infiniti si přímo říkají o srovnání s vozy značky BMW, G37x s pohonem všech kol v nás vyvolalo trošku jiné asociace. Spíše než precizně se chovající sedany s roztočenou vrtulí ve znaku se nám vybavila jízda s Mitsubishi Lancer Evolution. Géčko je totiž až překvapivě hravé a je velice příjemné ho řídit. Nechová se totiž jako naprostá většina čtyřkolek, u nichž se lehce nedotáčivé chování mění v neutrální až lehce přetáčivé teprve při tvrdém zacházení. Infiniti působí už při klidné jízdě dojmem zadokolky, avšak se špičkovou trakcí. Příď vozu vůbec nepůsobí těžce a nedotáčivost přichází pouze v případě, že nájezd do zatáčky vysloveně zkazíme.

obrázek [555 x 354]  

Za běžných podmínek je ale podvozek přísně neutrální s lehkou tendencí k přetáčivosti, kterou lze pobídnout přidáním plynu. V tu chvíli se záď sedanu vydá na cestu vpřed, a tak si jen můžeme vybrat, jestli ho rychlým kontra umravníme nebo zda si dovolíme nějaký ten lehčí driftík pro radost. Díky tomu je jízda s G37x tak zábavná, jako s málokterým jiným autem střední třídy. Vynikajícímu podvozku sekunduje navíc opravdu perfektní řízení. Tomu se sice dá vytknout lehká netečnost kolem přímého směru, ovšem ve všech ostatních případech funguje naprosto fantasticky. Účinek posilovače je přesně takový, jaký by měl být a celý mechanizmus přenáší do rukou naprosto samozřejmě to, co už jsme považovali v současných autech za beznadějně vykořeněné – zpětnou vazbu od kol. Lehké pohyby volantu způsobené vyjetými kolejemi a dalším nerovnostmi vozovky nepůsobí uměle a nepřichází se zpožděním, ale dostavují se v reálném čase. Prostě nádhera!

Dá se asi vcelku domyslet, že bude pérování dost tvrdé. Ano je, a to i na poměry prémiových sportovních sedanů této třídy. Svou tuhostí se docela blíží tomu, co lze čekat u M paketu od BMW, takže se osádka vozu na nerovné silnici dost výrazně natřásá a bohužel se v kabině občas ozývají i pazvuky z palubní desky. Jenže skvělou práci neodvedli japonští inženýři jen při nastavení podvozku, ale i při výběru tlumičů. Ty totiž nedovolí téměř žádné nerovnosti silnice projevit se v kabině tupým rázem ani nelibým zvukem. Nepříjemná tedy jízda v Infiniti opravdu není, k čemuž přispívá i znamenité odhlučnění kol a poměrně slušně vyřešené obtékání vzduchu.

Japonské BMW

Svého času se o Hondě říkalo, že je japonským BMW. Jenže jak čas plyne, z japonského BMW se stalo spíš japonské Audi a původní titul tak může směle připadnout nejmladší z japonských prémiových značek. A ta se opravdu snaží – až na trochu vyšší posaz a občas trochu apatickou převodovku toho nelze sedanu od Infiniti moc vytýkat. Takže pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete mít BMW a nevadí vám benzinový šestiválec s objemem lehce nad 3,5 l, mám pro vás skvělou zprávu – už nemusíte dělat příliš kompromisů!

obrázek [555 x 373]  
První cena vozu999 900,- Kč (G37 , 235 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací1 046 900,- Kč (G37 GT , 235 kW)
Základní cena testovaného vozu1 096 900,- Kč (G37x GT 235 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků1 351 500,- Kč (G37x GT, 235 kW)

Plusy

 • Dynamický motor
 • Pohodlná sedadla
 • Vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost
 • Přesné a komunikativní řízení
 • Účinné brzdy
 • Dobrá schopnost tlumit rázy

Mínusy

 • Poměrně tvrdé pérování
 • Vyšší posaz za volantem
 • Pomalejší přeřazování převodovky
 • Méně místa vzadu pro hlavu
 • Omezený vstupní otvor do kufru a menší zavazadlový prostor
 • Vyšší hmotnost
Rallye Dakar 2018
Spolupracujeme s TipCars.com

Infiniti G37x

Cena v základní výbavě: 1 046 900 Kč Cena v testované výbavě: 1 351 500 Kč

Základní výbava:6ti stupňová manuální převodovka, 6x airbag, aktivní opěrky hlavy, dešťový a světelný senzor, přední a zadní parkovací senzory, 7“ displej, Bluetooth, tempomat, inteligentní klíč, dvouzónová automatická klimatizace, zadní výdechy ventilace, 7reproduktorové auto s MP3, WMA a vstupem AUX-in, multifunkční volant, kožený volant a hlavice řadicí páky, dvouose seřiditelný elektrický sloupek volantu, hliníkový dekor, vak na lyže, elektricky nastavitelná zpětná zrcátka a boční okna, bixenonové světlomety, mlhovky, lak odolný proti poškrábání, kožená sedadla, sedadlo řidiče elektricky nastavitelné v 8 směrech, elektricky ovládaná bederní opěrka, paměť pro řidičovo sedadlo, elektricky vyhřívaná přední sedadla, 18“ litá kola.

Výbava testovaného vozu:Pohon všech kol (50 000,-), el. ovládané střešní okno (33 000,-), sedmistupňová automatická převodovka s řazením páčkami pod volantem (58 000,-), adaptivní tempomat (25 000,-), multimediální výbava (88 600,-).

Česko potřebuje víc inženýrů. Ekonomů je dost, říká odborník Česko potřebuje víc inženýrů. Ekonomů je dost, říká odborník

Potřeby firem se podle hlavního ekonoma UniCredit Bank…

Krok blíž ke koalici. Němečtí sociální demokraté budou jednat s Merkelovou Krok blíž ke koalici. Němečtí sociální demokraté budou jednat s Merkelovou

Německo v neděli udělalo důležitý krok ke vzniku další…

Tálibánci zaútočili na mezinárodní hotel. Zabili čtrnáct cizinců a čtyři místní Tálibánci zaútočili na mezinárodní hotel. Zabili čtrnáct cizinců a čtyři místní

Počet obětí nočního útoku na mezinárodní hotel v Kábulu…

 
Technické údaje
Motor Infiniti G37x
Typ motoru: zážehový
Válce / ventily: 6 / 4
Zdvihový objem (ccm): 3696
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 320 / 7000
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 360 / 5200
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 250
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 5.9
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 15.6 / 8.1 / 10.9
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 450 / -
Objem nádrže (l):80
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1801 / 482
Rozměr pneu:225/50 R18
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 4780
b) šířka (mm): 1770
c) výška (mm): 1470
d) rozvor (mm): 2850
e) rozchod vpředu (mm): 1520
f) rozchod vzadu (mm): 1520
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 820 / 1090
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 620 / 910
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 970
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm):890
k) šířka vpředu (mm): 1490
l) šířka vzadu (mm): 1470
délka sedáku vpředu (mm): 500
délka sedáku vzadu (mm): 470
výška opěradla vpředu (mm): 650
výška opěradla vzadu (mm): 680
místo vzadu pod předním sedadlem: Ano
Hodnocení Infiniti G37x
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 9
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 8
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 6
Odkládací plochy: 8
Dojem z řízení: 10
Výhled vpřed: 9
Výhled vzad: 8
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 10
Tah v nižších otáčkách: 9
Výkon ve vyšších otáčkách: 10
Hlučnost v nižších otáčkách: 9
Hlučnost v vyšších otáčkách: 8
Spotřeba: 8
Odstupňování převodovky: 10
Snadnost řazení: 0
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 9
Jízdní vlastnosti v extrému: 10
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 9
Přenos hnací síly na vozovku: 10
Účinnost brzd: 10
Velikost zavazadlového prostoru: 6
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 5
Variabilita zavazadlového prostoru: 6
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 8
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 8,44
 Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Toto je nová Škoda Fabia! Láká na premiéru v Ženevě Toto je nová Škoda Fabia! Láká na premiéru v Ženevě

Škoda Auto dnes zveřejnila první skicu modernizované…

Kia Stinger GT poměřila síly s BMW 640i a Porsche Panamera. Jak dopadla? Kia Stinger GT poměřila síly s BMW 640i a Porsche Panamera. Jak dopadla?

Korejské gran turismo Stinger GT absolvoval zajímavé…

 Infiniti G37 zůstává v nabídce, přejmenuje se na Q40 Infiniti G37 zůstává v nabídce, přejmenuje se na Q40

Infiniti bude ještě rok nabízet sedan G37, jenž se v…

Video: Sebastian Vettel týrá služební Infiniti Video: Sebastian Vettel týrá služební Infiniti

Sebastian Vettel se jako první jezdec formule 1 projel po…

  
Jak levně garážovat auto: Temný život pod plachtou

Jak levně garážovat auto: Temný život pod plachtou

Dnes 18:40

Sehnat při dnešních cenách nemovitostí garáž je pro většinu pracujících jako z říše snů. Existují ale i další možnosti řešení ochrany auta.
Blesk.cz

„Báli jsme se výbuchu, elektřina stále fungovala,“ popsal svědek z hořícího hotelu v Praze

„Báli jsme se výbuchu, elektřina stále fungovala,“…

Situace během požáru v hotelu Eurostars David v centru Prahy byla v sobotu 20. ledna nepřehledná. Milan Markovič…

Slováci se masově hlásí na české vysoké školy. Loni podali 20 tisíc přihlášek

Slováci se masově hlásí na české vysoké školy. Loni…

Zájem Slováků o studium na vysoké škole v ČR neklesá. Ačkoli se v důsledku demografického vývoje snížil celkový…

 

iSport.cz

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na olympijských hrách v Pchjongčchangu bude jednou z nejsledovanějších disciplín, i když na ZOH 2018 po…

Překvapení se v UFC nekonalo. Miocic zničil kamerunskou hvězdu a má rekord

Překvapení se v UFC nekonalo. Miocic zničil…

Přišel do UFC a od první chvíle zářil. Francis Ngannou vyhrál šest prvních zápasů, žádný z nich netrval déle,…

 

Reflex.cz

Rusové natočili vtipný klip: Diktátor Kim Čong-un souloží se svoji jadernou bombou

Rusové natočili vtipný klip: Diktátor Kim Čong-un…

Zamilovaný severokorejský diktátor Kim Čong-un svede svoji jadernou bombu. Když ji však jeho soudruzi odpálí, je…

Požár hotelu v Praze nepřežili čtyři lidé, mezi zraněnými je i několik cizinců

Požár hotelu v Praze nepřežili čtyři lidé, mezi…

Sobotní požár hotelu v centru Prahy má už čtyři oběti. Dva mladí cizinci - jednadvacetiletý Němec a o rok mladší…