VW Polo 1,2 (51 kW): The best of VW

VW Polo 1,2 (51 kW): The best of VW

 
 
28.12. 2009 Libor Zezulka

Je tu další smutná zpráva pro všechny odpůrce německé značky. Volkswagen s novým Polem znovu dokazuje, že umí vyrábět výborná auta. Ba co víc, nejlepší auta. Strašné.

Kdyby existovala nějaká reinkarnace do neživých věcí, což klidně může začít někdo zítra vykřikovat, rozhodně bych se nechtěl v dalším životě vtělit do malého auta segmentu B. Malá auta totiž spadají přesně do té kategorie produktů, do kterých chtějí lidé investovat co nejméně a dostat toho naopak co nejvíce. Za relativně malé peníze by chtěli kopec výbavy, maximální bezpečnost, špičkové jízdní vlastnosti, úsporné avšak dostatečně silné motory, nízké provozní náklady, nízké ceny servisních prací, špetku toho fun factoru a ideálně doživotní záruku.

Vysokým nárokům klientů rozumím, neboť pokud střádáte řadu let korunku za korunkou a sníte o dni, kdy převezmete klíče od svého nového auta, není se čemu divit, že za své půl nebo i celo-životní úspory či brutální měsíční splátky chcete dostat maximum. Jenže v době, kdy ceny vstupů nejsou zrovna nízké a kdy samotná cena práce navzdory ekonomické krizi atakuje dříve netušené hranice, není snadné taková očekávání a tužby splnit. Jinými slovy vyrobit malé auto něco stojí (a ne zrovna málo) a pokud mají za stejné nebo dokonce menší peníze poskytovat stále víc muziky, musí se něco změnit, musí se něco stát.

V ideálním případě se musí stát to, že nějaký génius na optimalizaci výrobních procesů nastaví celý mix činností spojených s výrobou automobilů od vývoje, přes nákup surovin, samotnou výrobu až po logistiku hotových produktů tak, že se mu podaří vše zrychlit, zefektivnit a tím ušetřit spoustu peněz. Díky tomu bude výsledný produkt stejně kvalitní nebo dokonce kvalitnější, přitom ovšem stejně drahý, zákazníci nakonec spokojenější a strážci byznys plánu stále stejně vůdcovsky vážní a přitom niterně rovněž navýsost spokojení. Teď když víme, co se musí stát, si zkuste tipnout jak často a v kolika případech se to stává.

Polo jako ikona

Jistěže zřídkakdy. Přestože se kvalita automobilů ve všech segmentech hodně přibližuje (často tím, že někdo přidává a někdo naopak hodně ubírá), stále existují velké rozdíly mezi luxusními limuzínami i malými hatchbacky. Zatímco některá malá auta připomínají hračky na hraní, mají papírové dveře, subtilní a často i skřípající palubní desky, směšné tyčky zaražené do podlahy místo řadicích pák a volanty tak tenké, že je obepnete prsty dvakrát dokola, jiná se snaží hrát na city a vypadat větší a luxusnější, než ve skutečnosti jsou. To je i případ nového Pola. Tohle auto Češi podle mého pozorování vždy chápali jako TOP stroj mezi malými auty, takový Mercedes B-segmentu.

obrázek [555 x 301]  

Spousta lidí u nás dávno skončila ve Fabii, někteří se zamilovali do Yarisu, obrovská spousta lidí se nechala zlákat na Peugeot 206 nebo 207 nebo třeba i Fiestu, Corsu, Micru či Aveo, ve VW Polo ovšem jezdili „vyvolení.“ Prostě vlastnit Polo bylo něco a tenhle pocit s poslední pátou generací spíše než vymizí naopak zesílí. Kdy jindy totiž malý Volkswagen vypadal větší, robustnější a luxusnější, kdy jindy byl blíže hranici nižší střední třídy a tedy na dohled svému velkému vzoru VW Golf? Ostatně stačí se podívat na vnější rozměry: větší délka i šířka, dokonce delší rozvor a do toho i větší rozchod. Prostě všechno se nafouklo a není tedy důvod, aby se nenafoukl i pocit Pola coby exkluzivního kousku.

Skutečně věřím, že nafoukne, a to nikoliv pouze na základě měřitelných veličin, ale také subjektivních vjemů, které jsem osobně nabyl v průběhu našeho několikadenního soužití. Asi nemusím příliš zabředávat do designových vod, neboť o přechodu na nový vizuální styl nastolený sportovním Sciroccem jsme toho na Auto.cz napsali dost a dost. Polo si vzalo příklad hlavně z většího Golfu V, který musel kvůli suchopárnému obličeji přenechat prostor nástupci dřív, než šéfové z Wolfsburgu chtěli a přešlo na emotivnější sportovní křivky.

Příď zdobí několikrát seříznuté ztmavené světlomety, ostrý přední nárazník, na boku najdete doslova závodní zrcátka, napříč bočními dveřmi se táhne hluboký prolis a zadní část ozvláštňují především mnoha-úhelníkové svítilny se složitou a přitom viditelnou vnitřní strukturou. Rozhodně nechci nikomu nic vnucovat, ale ve srovnání s předchozím lehce „vyjeveným“ modelem vypadá současné Polo hodně dobře.

Možná není tak šíleně konzervativní, možná si v něm někteří šedesátníci budou připadat jako zaseknutí pubescenti, ale život je přece změna. Navíc vzpomínat na mladá léta je oblíbená kratochvíle nejen seniorů (vzpomíná se už od třicítky). Tedy pokud nemáte problém s mladistvým vzhledem, bude vás možná zajímat, že s vnějšími rozměry narostl i objem kufru, a to o 10 litrů na celkových 280 litrů a 962 litrů při sklopených sedadlech.

Přístup do kufru není špatný, sedadla se sklápí snadno a do prakticky rovné podlahy. Stěhovák z Pola sice nikdy nevyroste, například takové vyklízení sklepa nebo i dovolená ve čtyřech však zůstává reálnou možností.

Interiér jako víno

Asi takto – momentálně nevím o malém hatchbacku s kvalitnějším interiérem. Třeba taková Fabia vypadá uvnitř hodně dobře, pochlapil se i Ford s novou Fiestou, několikrát jsem za interiér posílal pochvalu do Peugeotu, nicméně Volkswagen posunul s novým Polem laťku zase o trochu výš. Upřímně řečeno jsem to moc nečekal, neboť doba nahrává spíše šetření a heslům – navrch huj, uvnitř fuj. S definitivní platností bude možné prohlásit interiér Pola za prvotřídní teprve ve chvíli, kdy bude mít auto za sebou alespoň ujetých 20.000 kilometrů, zatím se však zdá, že VW odolal pokušení a udržel očekávaný vysoký standard.

Tedy ve srovnání s lety předchozími se zase o trochu zlepšila kvalita plastů. Slícování se zlepšovat nemuselo, to zůstalo stejně dobré, trochu hezčí a bytelnější jsou ovladače, páčky pod volantem, madla dveří a malinko zesílil i věnec volantu. Od palubní desky stále nečekejte žádný odvaz á la Francouzi nebo Japonci, rozhodně se ale můžete těšit na atraktivnější křivky a s tím související i vřelejší atmosféru. Palubní deska „psí čumák“ vzala díky bohu definitivně za své. K výraznému zlepšení došlo v oblasti odkládacích ploch. Kapsy na dveřích nyní dokáží pojmout i velkou 1,5litrovou láhev, velmi praktická přihrádka ideální na schování peněženky a mobilu se ukrývá za dvojicí držáků na kelímky na středovém tunelu (za řadicí pákou), škoda chybějící přihrádky na vrcholu palubní desky.

obrázek [300 x 310] Výborná jsou přední a dokonce i zadní sedadla s optimální šířkou i délkou sedáků a slušně tvarovým opěradlem. Všem výškovým i váhovým kategoriím bude podle mého odhadu vyhovovat délkový rozsah nastavení. Vysoký řidič však bude toužit přitisknout svou sedačku ještě blíže podlaze. Trochu nižší nejnižší poloha mohla vyřešit i ožehavý problém s hodně zapouštěnou řadicí pákou, ke které jsem musel dost napínat ruku, což není zrovna komfortní. V modelech s běžným motorem se s tím žít dá, v ostrém GTI to bude vadit mnohem víc. Vnitřní prostor a především místo na zadních sedadlech má do nějakého zázraku daleko, na daný segment si Polo vede docela dobře, ale žádná nová měřítka v tomto směru nenastavuje. Stále platí, že dlouhé cesty budou pro dlouhé lidi značné utrpení.

Klidně a úsporně

Základní benzinový tříválec s objemem 1,2 litru si chudák nikdy nevyslechl nic moc dobrého. Je to takový koncernový otloukánek. „Ty jsi dostal služební fábku s tříhrnkem? Jé, to je mi tě líto,“ slyší od kamarádů dnes a denně desítky řidičů. Pamatuji si, že jsem kdysi v kruhu motoristických bláznů prohlásil, že proti „hátépéčku“ nic nemám a naopak že se mi tento motor v několika autech i docela líbil. Zhnuseně se na mě tehdy podívali a prohlásili, že jsem sadomasochista a nebezpečný úchylák.

Nevím, ale ve chvíli, kdy např. většina fábií odjíždí z autosalonu právě s tímto motorem, není nějaké znechucení na místě. Jsou modely (např. naše redakční Ibiza), ve kterých předvádí tříválec šílené kousky, ale např. ve Fabii nebo právě Polu mi tenhle „tříhrnek,“ jak se mu začalo přezdívat, nikdy nevadil. A v novém Polu mi se svým novým olejovým čerpadlem, rozvodovým řetězem a upravenou řídící jednotkou vadil ještě méně resp. vůbec. Maximální výkon 51 kW v 5400 min-1 a točivý moment 112 Nm ve 3.000 ot./min samozřejmě přináší limity z hlediska jízdní dynamiky, ale zvukový projev už není žádná tragédie.

Na předjetí se musíte pochopitelně pořádně připravit a provést předjíždění manévr ideálně na dlouhé rovince, v kopci se tím pádem můžete rovnou zařadit za kamion a vyčkat vrcholu. Tak to ovšem u základních motorizací chodí a kdo chce závodit, může skočit do verze 1,6 TDI. Tříválec se drží i zvukově. Na Zlatého slavíka si bohužel musí nechat zajít chuť, nicméně start ani vytáčení už dávno nepřipomíná řádění vysloužilé tatrovky a není důvodem k uštěpačným poznámkám kamarádů. Ač jsem si vědom síly téhle věty a následků, jež může vyvolat, troufám si říct, že tříválec 1,2 litru v Polu dospěl.

Co se týče nároků na přísun živin, mimo město se není problém s disciplinovanou nohou dostat pod 6 litrů benzinu na 100 km jízdy, ve městě počítejte s osmi litry a v kombinovaném cyklu asi 6,5 litry benzinu. Pokud si budete hrát nejen na dálnici na závodníka, motor vám to dá doslova a do písmene sežrat a klidně spolkne 9 litrů, disciplinovaná řidička se ovšem dokáže dostat i na 6 litrů. Taková disciplinovaná řidička nicméně zase neokusí jednu z největších předností nového Pola, a to špičkový podvozek. Řidička pozná, že s ní malý hatchback postavený na 16palcových kolech moc nehází, nesnaží se z ní udělat učebnicový Wienerschnitzel (přes celý talíř) a tam, kde dříve poskočila a div hlavou neprorazila strop nyní s tlumeným cvaknutím pokračuje v pohodě dál.

obrázek [555 x 280]  

To je důsledek modifikovaného a výborně nastaveného podvozku s vynikající schopností vyžehlit i velké nerovnosti. Posunutí přední nápravy a přepracování předního a zadního zavěšení způsobilo, že Polo nyní poskytuje snad největší komfort ze všech malých hatchbacků, ale stejně dobře si vede i z hlediska jízdní stability. Že má Polo našlápnuto stát se nejkomfortnějším, ale zároveň nejzábavnějším malých hatchbackem dokazuje i skutečnost, že se mi prakticky nepodařilo rozblikat stabilizační systém. Snahy postavit auto na čumák a vyvést v zatáčce z míry končily většinou sporadickým zapískáním pneumatik. Kdyby se Polo umělo smát, asi se bude řehtat, až se bude za břicho popadat. Pardon, ale ten motor mi moc dalších možností nedával.

Jsem moc zvědavý na nějakou silnější verzi a pořádně ostrou jízdu. I tahle základní však ukázala obrovský potenciál Polo-golfu. Na silný motor (a klidně i ten nejsilnější benzinový přeplňovaný) jsou připraveny brzdy s rychlým nástupem a velkou výdrží, tradičně příjemně přesné řazení s hladkým chodem a ostatně i docela komunikativní řízení nastavené na kompromis snadné ovladatelnosti ve městě a dostatečné zpětné vazby.

Pětka má jedničku

Bude to voda na mlýn tvůrcům konspiračních teorií o žurnalistech dotovaných z tajných Wolfsburgských fondů, ale na tom nezáleží. Důležité je, že Volkswagen vyrobil další vynikající auto. Po doladění páté generace Golfu v působivou generaci šestou se mu podařilo posunout tenhle důležitý model na samou hranici B a C segmentu. Polo se nejen tváří, ale i chová jako zmenšený Golf. Je velmi komfortní, velmi jisté, má výborně zpracovaný interiér a dokonce i se základním tříválcem se s ním dají strávit příjemné chvíle.

První cena vozu244.500,-Kč (Polo, 1,2 44 kW, Trendline)
První cena vozu s testovanou motorizací260.400,-Kč (Polo, 1,2 51 kW, Trendline)
Základní cena testovaného vozu273.500,-Kč (Polo, 1,2 51 kW, Comfortline)
Cena testovaného vozu vč. příplatků322.100,-Kč (Polo, 1,2 51 kW, Comfortline)

Plusy

  • Atraktivní vyvážený design
  • Kvalitně zpracovaný interiér
  • Přesné řazení a řízení
  • Vynikající jízdní vlastnosti (mix komfortu a stability)
  • Proti minulosti kultivovanější motor
  • Bohatá základní výbava
  • Zajímavé prvky příplatkové výbavy

Minusy

  • Málo místa vzadu u kolen
  • Nízko položená řadicí páka
Spolupracujeme s TipCars.com

Volkswagen Polo 1,2 (51 kW)

Cena v základní výbavě: 273 500 Kč Cena v testované výbavě: 322 100 Kč

Základní výbava:ESP včetně ABS s brzdovým asistentem, ASR, EDS a MSR, čelní airbagy řidiče a spolujezdce - u spolujezdce s možností deaktivace, boční airbagy vpředu s ochranou hlavy a hrudníku, 5 tříbodových bezpečnostních pásů – vpředu s výškovým nastavením a předepínači, 5 operek hlavy, Isofix - příprava pro připevnění 2 dětských sedaček na vnějších sedadlech vzadu, výstražný trojúhelník, rádio "RCD 210" s CD-MP3 přehrávačem, 2 x 20 W, 4 reproduktory vpředu, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektrické ovládání oken vpředu, vnější zpětná zrcátka elektricky nastavitelná a vyhřívaná - u řidiče asférické, multifunkční ukazatel a kontrola poklesu tlaku v pneumatikách, asistent pro rozjezd do kopce, posilovač řízení elektrohydraulický, automatický spínač hlavních světlometů - trvalé svícení, elektronický imobilizér, komfortní blikání (3x na jedno stisknutí), stěrač zadního skla s intervalovým spínačem, sdružený ukazatel s počítadlem kilometru celkovým, denním a s otáčkoměrem, ukazatel servisních intervalu, akustická signalizace při nevypnutí světel, akustická a světelná signalizace při nezapnutí bezpečnostních pásu, 4 ocelová kola 6 J x 15, pneumatiky 185/60 R 15, lepicí souprava místo rezervního kola, halogenové světlomety, vnější zpětná zrcátka, kliky dveří a nárazníky v barvě vozu, černá maska chladiče s chromovanou lištou, pozinkovaná karoserie, třídveřové provedení, přední sedadla výškově nastavitelná, zásuvky pod sedadly, odkládací kapsy na zadní straně, potahy sedadel v látce s designem "Fonzie", usnadnění nástupu "Easy entry" u třídveřového vozu, zadní třímístné sedadlo a opěradlo asymetricky dělené a sklopné, dvojitá podlaha zavazadlového prostoru, tříramenný volant výškově a podélně nastavitelný, make-up zrcátka ve slunečních clonách s osvětlením, stropní madla se silikonovou brzdou, bílé podsvětlení ukazatelů - regulovatelné, červené noční osvětlení tlačítek, vnitřní osvětlení se zpožďovačem a spínačem ve všech dveřích, dvě čtecí lampičky vpředu, jedna vzadu, nekuřácké provedení, dva držáky nápojů vpředu, zavazadlový prostor s krytem, osvětlením a 12V zásuvkou, některé prvky interiéru v matném chromu, přístrojová deska z měkčeného plastu

Výbava testovaného vozu:Klimatizace "climatic" s poloautomatickou regulací, přihrádka spolujezdce s možností chlazení a 5 dveří s elektrickým ovládáním oken vzadu (+ 15.200,-), mlhové světlomety se statickým přisvěcováním do zatáček, středová loketní operka vpředu s odkládacím prostorem a výklopným držákem na nápoje vzadu a tempomat (+ 9.100,-), 4 kola z lehké slitiny "Cartagena" 7 J x 16, pojistka proti krádeži, pneumatiky 215/45 R 16, dojezdové rezervní kolo - odpadá lepicí sada (+ 14.000,-), metalický lak (+ 10.300,-)

Zeman navštívil Německo, jednal tam hlavně o ekonomice Zeman navštívil Německo, jednal tam hlavně o ekonomice

Schůzkami s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a…

Nejdražší dům světa? Hongkongská vila na první pohled luxusem nevyniká Nejdražší dům světa? Hongkongská vila na první pohled luxusem nevyniká

Nemovitost v exkluzivní čtvrti Peak v Hongkongu by se…

Většina Evropanů by uprchlíkům nabídla pomocnou ruku, ukázal průzkum Většina Evropanů by uprchlíkům nabídla pomocnou ruku, ukázal průzkum

Průzkum veřejného mínění, který provedlo Pew Research…

Hodnota virtuální měny ripple náhle vzrostla, během týdne vyskočila o 110 procent Hodnota virtuální měny ripple náhle vzrostla, během týdne vyskočila o 110 procent

Druhá nejrozšířenější virtuální měna ripple zvýšila během…

 
Technické údaje
Motor Volkswagen Polo 1,2 (51 kW)
Typ motoru: zážehový
Válce / ventily: 3 / 4
Zdvihový objem (ccm): 1198
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 51 / 5400
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 112 / 3000
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 165
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 14.1
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 7.3 / 4.5 / 5.5
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 280 / 952
Objem nádrže (l):45
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1067 / 483
Rozměr pneu:185/60 R15
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 3970
b) šířka (mm): 1682
c) výška (mm): 1485
d) rozvor (mm): 2470
e) rozchod vpředu (mm): 1463
f) rozchod vzadu (mm): 1456
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 890 / 1110
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 600 / 850
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 950
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm):940
k) šířka vpředu (mm): 1430
l) šířka vzadu (mm): 1400
délka sedáku vpředu (mm): 510
délka sedáku vzadu (mm): 600
výška opěradla vpředu (mm): 480
výška opěradla vzadu (mm): 580
místo vzadu pod předním sedadlem: ano
Hodnocení Volkswagen Polo 1,2 (51 kW)
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 9
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 8
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 8
Odkládací plochy: 8
Dojem z řízení: 9
Výhled vpřed: 8
Výhled vzad: 7
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 7
Tah v nižších otáčkách: 6
Výkon ve vyšších otáčkách: 7
Hlučnost v nižších otáčkách: 8
Hlučnost v vyšších otáčkách: 7
Spotřeba: 8
Odstupňování převodovky: 9
Snadnost řazení: 9
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 9
Jízdní vlastnosti v extrému: 9
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 9
Přenos hnací síly na vozovku: 8
Účinnost brzd: 9
Velikost zavazadlového prostoru: 8
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 8
Variabilita zavazadlového prostoru: 8
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 8
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 8,12
 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby Škoda 1000 MBX měla nástupce. Projekt Š 717 T odpravily tyto kritické chyby

Mohlo by se zdát, že Škoda 110 R Coupé přímo navázala na…

Seat Tarraco oficiálně: Má čtyři motory, šokující záď a nepřevrátí se Seat Tarraco oficiálně: Má čtyři motory, šokující záď a nepřevrátí se

Seat dnes večer oficiálně představil své největší SUV…

 VW Polo GTI RX: Rallyekrosový supercar pro Pettera Solberga VW Polo GTI RX: Rallyekrosový supercar pro Pettera Solberga

Volkswagen se sice odporoučel ze soutěžního mistrovství…

Nový Volkswagen Polo téměř bez maskování. Designovou revoluci nečekejte Nový Volkswagen Polo téměř bez maskování. Designovou revoluci nečekejte

Nová generace malého modelu od Volkswagenu se ukáže už ve…

  
Suzuki Hayabusa Sport: Tuhle motorku na čtyřech kolech měli vyrábět

Suzuki Hayabusa Sport: Tuhle motorku na čtyřech kolech měli vyrábět

Dnes 18:56

Malý a lehounký sporťák s křídlovými dveřmi a motocyklovým motorem? Úkol pro malou anglickou dílnu. Nebo pro relativně velkého výrobce jedno- i dvoustopých vozidel...
Blesk.cz

Profesionální (ne)herec Leoš Noha (50): Navezl se do Taclíka a Lišky! Kvůli čemu?

Profesionální (ne)herec Leoš Noha (50): Navezl se do…

Na rozdíl od mnoha jiných kolegů herectví nikdy nestudoval, přesto se dokázal výrazně prosadit. Leoš Noha (50)…

Elektrikář (†24) se měl ženit: Zabila ho superbouře

Elektrikář (†24) se měl ženit: Zabila ho superbouře

Superbouře Ali, která poslední dny řádí ve Velké Británii, má druhou oběť. Po Irce, jejíž karavan sfoukl silný…

 

iSport.cz

Smoleňák se vrací do Hradce. Počká na angažmá jako Novotný

Smoleňák se vrací do Hradce. Počká na angažmá jako Novotný

Mountfield rozjel sezonu slušně, po porážce na Spartě dvakrát vyhrál, porazil Chomutov a uspěl i na ledě…

SESTŘIHY: Sparta vyhrála šlágr v Plzni, Litvínov rozdrtil Pardubice 6:2

SESTŘIHY: Sparta vyhrála šlágr v Plzni, Litvínov…

SOUHRN | Trápení Pražanů s Plzní je u konce. Hokejisté Sparty porazili v pátečním šlágru extraligy Plzeň 3:2 v…

 

Reflex.cz

Michal Hašek je zpátky ve Vinařském fondu. Pár týdnů před rozhodováním o zakázce za 100 milionů

Michal Hašek je zpátky ve Vinařském fondu. Pár týdnů…

Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek je mimo jiné známý tím, že v minulosti zastával desítky různých…

Poslední šábes šneků: Leváci odhaleni!

Poslední šábes šneků: Leváci odhaleni!

Konečně přišel čas prozradit strašnou pravdu. Náš seriál Šábes šneků byl částečně trolling, částečně reklama na…