Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

500 koní a agresivní design. Poznali byste, že se díváte na Clio RS?

Jan Zajíc Jan Zajíc 6. 6. 2022 • 15:07
25
Zobrazit náhledy (25)
Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS Renault Clio RS

Sportovní verze třetí generace Renaultu Clio platí za jeden z nejzábavnější hot-hatchů začátku tisíciletí. Jeden rumunský nadšenec se však "jen" s tímhle nespokojil.

Androne Georgian se totiž rozhodl, že svoje Clio RS dostane na úplně jinou úroveň, a to jak vzhledem, tak výkonem.

Začněme u exteriéru, který se změnil skoro k nepoznání. Podle majitele zůstaly z původní karoserie jen dveře a střecha, zbytek je nový. Nové panely jsou mimochodem vyrobeny ze sklolaminátu.

Auto nyní zaujme širokým postojem, svalnatými blatníky a agresivně vyhlížejícími, sportovními nárazníky. Vzhled předního je inspirován designovými studiemi divize Renault Sport a zahrnuje také LED světla s charakteristickým motivem kusu šachovnicové vlajky.

Zadní nárazník upoutá pozornost zejména masivním difuzorem, z něhož vykukují čtyři velké koncovky výfuku. A jistě jste zaregistrovali nová světla, která vám mohou být povědomá. Jde o lampy z Renaultu Talisman v předfaceliftovém provedení. V souvislosti s exteriérem můžeme zmínit ještě 17palcová kola, za nimiž se částečně ukrývají sportovní brzdy Brembo.

Video se připravuje ...

Georgian si ovšem výrazně pohrál také s technikou. Vůz vychází z Clia RS s atmosféricky plněným dvoulitrem naladěným na 145 kW, majitel však malý třídveřový hatchback vybavil turbodmychadlem a přidal několik modifikací.

Výsledkem má být výkon 368 kW, tedy 500 koní! Síla motoru přitom stále putuje přes manuální převodovku na přední kola...

Doporučujeme

Témata