Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Acura potvrdila návrat modelu Integra, dorazit má příští rok

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Prémiová značka automobilky Honda, která působí na několika zahraničních trzích, překvapivě oznámila návrat dlouho vyhlíženého jména.

Během akce zorganizované k premiéře nové Acury NSX Type S přišlo překvapení, se kterým nikdo nepočítal. Vedení značky totiž oznámilo, že se již příští rok vrátí slavné jméno Integra, které by měl nést „prémiový kompaktní model“.

Viceprezident a Brand Officer značky Jon Ikeda měl během oznámení zmínit, že i nový nositel slavného jména nabídne „stejného ducha zábavného řízení a stejné DNA, jako originál,“ což zní jako velmi zajímavý příslib. O technice ani motorizacích však zatím nic nevíme.

Oznámení nového modelu navíc doprovázela dronová světelná show, která také poprvé naznačila siluetu vozu. Jde sice o velmi jednoduchou grafiku, přesto je jasné, že by mělo jít o dvoudveřové sportovní kupé velmi elegantních tvarů. Některé dřívější spekulace přitom naznačovaly, že pokud se Integra vrátí, půjde o kompaktní sedan.

Společně s oznámením se pak na sociálních sítích také objevila první ukázka skutečného vozu. Snímek světlometu a části nárazníku přitom ukazuje ostře řezané rysy a výrazný světelný podpis, který se celkem podobá světlometům modelu Acura TLX Type S.

V příspěvku na Instagramu automobilka uvádí pouze „Spring 2022“, což by mohlo být datum premiéry. O začátku výroby a prodejích se dá pouze spekulovat, zákazníky v Evropě to ale přesto moc trápit nemusí. Značka Acura zde totiž oficiálně nefiguruje a kvůli emisím zřejmě nebude moc velká šance, že by se zde Integra objevila pod značkou Hondy.

V zámoří by však mohlo jít o zajímavou alternativu k nedávno představeným japonským sportovním kupé Subaru BRZ, Toyota GR 86 a Nissan Z.

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Doporučujeme

Avatar - pradeda777
14. 8. 2021 12:49
Re: Acura Integra
Souhlas. Měl sem svého času 2 Integry po sobě. VtiR a pak Type R. Paráda! https://img28.rajce.idnes.cz/…ges/Fotky344.jpg?…
https://img28.rajce.idnes.cz/…ges/Fotky133.jpg?…
Avatar - pradeda777
14. 8. 2021 12:42
Re: Děkujeme ekofašisté....děkujeme EU....
Integra se prodávala i pod značkou Honda. Třeba v Austrálii. Takže emise.... ;-)
14. 8. 2021 10:08
Acura Integra
Měl jsem tu čest mít před pár (x) lety k dispozici na pár dní původní model Acura Integra sedan a byť to mělo pouze motor 1.8 se čtyřstupňovým automatem, červenou vybledlou barvu a poklice na 14kách tak stále z interiéru z bezrámových dveří ze vzhledu a siluety velmi podobnou verzi kupé čišela trochu ta sportovnost. I ten motor by šel pěkně do otáček a chtěl by si hrát, ale automat to vždy utnul už v zárodku. A už tenkrát v roce 1993 to mělo vychytávky o kterých si Evropa mohla nechat jen zdát. Mám jen dobré vzpomínky. A právě trochu se bojím, že nová Integra sice nedopadne jako Eclipse, ale dopadne zrovna jako NSX či Supra. Auto cosi nebude úplně podobné, bude těžkopádné, plné zbytečností atd.. No snad nebude. Už klobouk dolů za to, že v dnešní pokroucené době plné SUV a kříženců si někdo troufne vyrobit dvoudvéřové kupé. Hlavně to nepřehnat s "difuzory" a jinými kýčovitými vyhytávkami a polepy v karbonu a lesklé černi aby to bylo ještě víc sportovnější a agresivnější. Prostě chci normální jednoduché elegantní kupé.
Avatar - Emel
13. 8. 2021 16:04
Re: Děkujeme ekofašisté....děkujeme EU....
No to nevím. CTR se tu prodává pouze jako 5d hb, zatímco u Integry "je jasné, že by mělo jít o dvoudveřové sportovní kupé". Podle mě to bude svébytný model.
13. 8. 2021 14:43
Acura
To si nemyslím. Stačí se podívat třeba na čísla Lexusu v Německu - za leden až červenec 2021 bylo registrováno na největším evropském trhu 1557 kusů, pro srovnání Alfa Romeo 1861 kusů, Subaru 3189, Honda 5910 a třeba BMW 138 825 kusů, Audi 123 930 a Mercedes 138 102 ...