Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo Stelvio poprvé na oficiálním videu. Nedopatřením?

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 13. 9. 2016 • 14:53
5
Alfa Romeo v rámci znovuvzkříšení značky chystá svoje první SUV s názvem Stelvio. Jeho vývoj a příprava výroby finišují.

Nové Stelvio dostalo název podle proslulého alpského průsmyku. Pro Alfu Romeo, respektive celý koncern FCA (Fiat Chrysler Automobiles) je stěžejním modelem, protože spolu se sedanem Giulia musí značku zachránit.

S „Julií“ sdílí platformu a další důležité mechanické komponenty včetně pohonných jednotek a šestistupňových manuálních i osmistupňových samočinných převodovek. Starý kontinent určitě nepřijde o čtyřválcové motory: benzinové dvoulitry a přeplňované naftové MultiJety 2,14 l. Špičku nabídky bude představovat ostrý benzinový vidlicový šestiválec 2,9 l se dvěma turby (375 kW/600 N.m). Alfa hodlá prodávat jak verze s pohonem jedné nápravy, konkrétně zadní, tak i čtyřkolky. Důležitosti pro ni nenabývá jen evropský trh, ale i ten americký, kde se jí zatím tolik nedaří. Proto Stelvio uvidíme ve světové premiéře nikoli zanedlouho v Paříži, nýbrž až v listopadovém Los Angeles, to už víme oficiálně.

Oficiální video představuje závod Cassino, kde je nové světlé Stelvio krátce v čase 1:18 min vidět, navíc v jedné z lidovějších verzí. Patrně rovnou základní, protože má relativně malá kola a vedle stále ještě mohutné kamufláže prosvítají černé kliky. Což je na jednu stranu fajn, protože na oficiálních fotkách nám určitě automobilka nejdříve ukáže naopak ty nejdražší a nejvýkonnější. Na tu druhou vypadají určitě lépe. Osobně mě rovněž zaujaly pracovní uniformy zaměstnanců...

Pochopitelně jde o exemplář z předprodukční série. V Cassinu se nyní vyrábí právě Giulia, které je krátký film zasvěcen. Odhalila automobilka nový model omylem? Jistěže nikoliv, tahle „předpremiéra“ je v první řadě marketingovým tahem a vábničkou pro budoucí klientelu. Divíte se? Na to, jak vypadají finální tvary, si ale ještě počkáme, minimálně do října. Sériová produkce se rozběhne nejdříve na přelomu roku, takže první klienti musejí vydržet až do jara 2017.

Související články

Témata
31. 1. 2017 16:25
Re: Hehe
Mám stejný názor :-) Ale oceňuji, že se konečně nějaké SUVčko od Alfy objevilo :-) Snad to budou u dalšího modelu SUV trošku více ,,ORIGINÁLNĚ,, Jinak za mě palec nahoru už jen za 1. SUV a i za to, že vypadá moc pěkně. (y)
14. 9. 2016 10:27
Re: Hehe
Hm, a vidíte, kdy jsme to psal já? V té době bylo video staženo. Ono je tedy staženo dosud, ale někdo si stačil udělat kopii a ta se dnes objevila u článku. takže nyní už zase funguje
Avatar - Stejsn
14. 9. 2016 09:46
Re: Hehe
Hm, a že na to video zrovna koukám...
Avatar - nalimer
14. 9. 2016 07:17
Nie každá náhoda je škoda
Alebo je to ešte prefíkanejší marketing ako Simply Clever
13. 9. 2016 18:12
Hehe
No a video už není....Ale z fotky je jasné, že jen vzali Giulii a nafoukli jí brčkem jak žábu. Škoda, chtělo to trochu invence

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku