Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Apple opouští myšlenku výroby samořízeného vozu. Teď už opravdu...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 8. 2017
21
8
Zobrazit náhledy (21)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Americká společnost Apple zřejmě opustila plán výroby samořízeného automobilu a soustředí se výhradně na samotnou technologii autonomního řízení. V rozhovoru s listem The New York Times (NYT) to uvedlo pět zdrojů, které jsou obeznámeny s plány Applu.

Přitom ještě před pár lety Apple nabíral zaměstnance pro velký a tajný projekt, který "dostane Detroit do kolen". Letos v červnu ale šéf Applu Tim Cook v rozhovoru s agenturou Bloomberg uvedl, že Apple se soustředí na autonomní systémy.

Podle zdrojů newyorského listu, které nechtěly být jmenovány, se v projektu nazvaném Titan objevilo několik chybných kroků. Ty vedly k tomu, že společnost se přesunula od výroby samořízeného vozu k vývoji technologie pro automobil, který vyrobí někdo jiný. Tím se Apple dostává na úroveň řady jiných technologických firem, jež na technologii autonomního řízení pracují.

Do projektu Titan, který odstartoval v roce 2014, šel Apple se svým standardním nasazením. Angažoval řadu zkušených lidí a najal experty na vývoj softwaru i osobních automobilů ve snaze mít pod kontrolou všechny aspekty výroby - software, hardware i design. Vývojáři se věnovali každému detailu, jako je například tiché automatické otevírání a zavírání dveří nebo nový vzhled interiéru bez volantu a pedálů. Dokonce uvažovali o nahrazení standardních kol sférickými.

Projekt se však dostal do problémů. Jednak kvůli svému rozsahu, jednak kvůli absenci jasně definované vize. Vedení se neshodlo v tom, zda vyvíjet plně autonomní vůz, nebo automobil, nad nímž řidič může v případě nutnosti převzít kontrolu.

Loni začal Apple projekt utlumovat. Do čela jmenoval dlouholetého manažera Boba Mansfielda a ten plán výroby osobního automobilu odložil na neurčito a projekt nasměroval na samotnou technologii autonomního řízení. Tomu také přizpůsobil profesní složení personálu. Díky tomu se mu podařilo upevnit morálku týmu, musí se ale hodně snažit, aby si talentované inženýry udržel. Technologie samořízení je totiž jedním z nejžhavějších témat v Silicon Valley a Apple není zdaleka jedinou firmou, která na ní pracuje, uvádí newyorský list.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Steve
| 25. 8. 2017
To vieš že hej.
Avatar - 3_diamanty
Steve
| 25. 8. 2017
na trhu fonov ich uz taky samsung davno zvalcoval... a casom ich da aj huawei a lenovo este par rokov a iphony budu vieme kde ... ta ich "vynimocnost" a "osobitost" ich nakoniec privedie do zahuby...
Konečne na to prišli
| 25. 8. 2017
Nesouhlasím. A proto doporučuji shlédnout toto populárně naučné video: [odkaz]
Avatar - traveldrive
Konečne na to prišli
| 25. 8. 2017
Zdá sa, že im došlo, že je to príliš zložitá záležitosť, na to sú tu automobilky.
Ešte aby prišli na to, že autonómne riadenie v dnešnej bežnej premávke (aj v nasledujúcich dlhých rokoch) je úplná hovadina.
Otázka
| 24. 8. 2017
Dik

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku