Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Apríl v podání Škody: Jachta VisionSea a fotoaparát pro bezpečné selfie

Jan Mička Jan Mička 1. 4. 2015 • 06:34
3
10
Škodovka si pro dnešní den připravila jeden aprílový vtípek. Vydala tiskovou zprávu s uvedení nového modelu VisionSea.

Foneticky je název nové jachty shodný s konceptem VisionC, který se představil na loňském autosalonu v Ženevě, a jak Škodovka ve své aprílové tiskové zprávě uvádí, použity byly i stejné designové prvky. Sportovní loď pochopitelně neexistuje a úvodní fotka je dílem šikovného grafika, ovšem způsob, jakým automobilka informaci prezentovala, nás na malou chvíli přesto donutil uvěřit.

Vedle přenesení designových prvků na rozbouřené moře si jachta zachovala i to, co je pro vozy Škoda typické – Simply Clever řešení. Značka vyzdvihuje také největší prostor pro nohy ve své třídě, spoustu úložných prostor, výškově stavitelné kormidlo obšité kůží, nerezové držáky na lahve o objemu 1,5 litru nebo elektricky výklopný hák na vodní lyže.

Kdo by očekával lodní motor Yamaha nebo Mercury, mýlil by se. Škoda totiž svou aprílovou jachtu vybavila známou osmnáctistovkou TSI o výkonu 132 kW, kterou doplňuje elektromotor s výkonem 198 kW. Ano, je to hybrid, který spolupracuje se šestistupňovou převodovkou DSG a bez emisí dokáže plout až 50 námořních mil (asi 96 km). Celkový dojezd je 980 námořních mil, tedy v přepočtu 1815 kilometrů.

Na oficiálním profilu Škodovky na facebooku se objevil další vtípek – fotografie přístrojové desky Fabie s výbavovým prvkem „Safie". Ten zahrnuje malý fotoaparát ve zpětném zrcátku a nové tlačítko na volantu, po jehož stisknutí si vytvoříte svou vlastní fotografii, takzvanou „selfie“. Systém lze používat i za jízdy, bezpečnost provozu tedy nebude ohrožena.

Související články

Témata
26. 5. 2015 07:32
použít vaši fotku
Dobrý den jsem z redakce chtěl bych použít vaši fotku visionC . žádám vás o povolení vyvesení na web www.detskaskola.tode.cz . Díky naschledanou
2. 4. 2015 06:40
Autosalon NY
Redakce, co takhle místo plakátu se škodovkou dát pár info k autosalonu v NY?
1. 4. 2015 23:31
Re: Pekná súprava
Mě to přijde spíš trapné.
Avatar - Bubáq
1. 4. 2015 20:15
To se povedlo,
i můj oblíbený WCF naletěl šíří info jako seriózní zprávu: [odkaz]
.
1. 4. 2015 19:26
Jasný apríl..
Pro mě není důležité, z čeho se co vyklubalo, ale co se z čeho vyklubalo.. kdyby tento přední světla alá A6 koncept spatřil světlo světa, tak bych si toho Superba snad i koupil :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku