Aston Martin DB9 GT Bond Edition: Agent 007 s hodinkami a kufrem

Aston Martin DB9
Aston Martin DB9
Aston Martin DB9
Aston Martin DB9
9 Fotogalerie
Aleš Dragoun
Diskuze (2)
Aston Martin nemůže nechat bez povšimnutí připravovaný film Spectre se slavným agentem, když už v něm jezdí jeho auta. K limitce DB9 GT Bond Edition dostane majitel i hezké a funkční dárky.

Aston Martin DB9 GT se proháněl po okruhu v Goodwoodu a nová limitka z něj vychází, oslavuje hlavn2 agenta britské tajné služby, který vozy této značky používá již přes 50 let. Co na tom, že tato historie byla koncem milénia přerušena ve prospěch BMW a herci v roli se mění? V posledních filmech jej ztvárnil dokonce blonďák Daniel Craig, který už navíc nepije martini!

Kupé se dvěma nouzovými sedadly jezdí na desetipaprskových leskle černých kolech o průměru dvaceti palců s diamantovým efektem. V hliníkové kapotě zejí okrasné mřížky, které zároveň přivádějí vzduch k motoru, přední splitter i zadní difuzor jsou z karbonu, brzdové třmeny zase šedé. Nezbytná loga automobilky a slavný diskrétní emblém 007 s pistolí najdeme vně i uvnitř včetně dveřních prahů, nechybějí ani na obrazovce informačního systému AM II a jsou vyšitá na opěrkách. Středová konzola je karbonová, sedadla potažená kůží a volant Alcantarou, jak se na britského sportujícího aristokrata sluší a patří.

V útrobách řve šestilitrový (5935 cm3) vidlicový dvanáctiválec se 402 kW (547 k) při 6750 otáčkách. Celohliníkový motor se čtveřicí vaček i ventilů je umístěn tradičně za přední nápravou. Šestistupňová převodovka Touchtronic II s elektronickým ovládáním shift-by-wire (po drátech) se naopak nachází vzadu, přenáší maximálních 620 N.m točivého momentu v 5500 min-1. Všechna kola jsou zavěšena nezávisle na dvojitých lichoběžnících, Adaptive Damping System (ADS) nabízí tři režimy natavení tlumičů: normální sportovní a okruhový. V tuto chvíli nejsilnější DB9 zrychluje z klidu na stovku během 4,5 s a třístovka je jí papírově zapovězena jen o 5 km/h.

Výhradně stříbrných aut vznikne pouze 150, ani o jedno více a budou k prodeji celosvětově, nenechají si je jen pro Albion. Barva se samozřejmě jmenuje Spectre, jak jinak? Na firemních fotkách se představuje první vyrobený vůz, od dříve představeného obyčejného GT se však liší na první pohled pramálo. Mezi příslušenství, které majitelé dostanou k vozu, patří i stylové zavazadlo Globe-Trotter v modré kůži a vodotěsné hodinky Seamaster Aqua Terra 150 m od Omegy. Pochopitelně i ty jsou v „James Bond Limited Edition“.

A na kolik přijde? Britští zájemci zaplatí za jeden každý kus sběratelské série 165tisíc liber, Evropané 223.885 eur, což je každopádně vždy těsně nad hranici 6 milionů korun, dvacet tisíc rozdílu vážně nehraje v ceně velkou roli. Auto se dá objednat od 2. září. Špión Bond se ovšem ve čtyřiadvacátém filmu prohání v pro něj postavené DB10, byť také z gaydonské manufaktury.

Vstoupit do diskuze (2)