Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin V12 Speedster je další superauto bez čelního skla. Podívejte se na prototyp

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 10. 2020 • 09:18
56
1
Zobrazit náhledy (56)
Aston Martin V12 Speedster Prototype Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin

Superauta bez čelního auta jsou zřejmě aktuálně v módě. A o slovo se hlásí i Aston Martin.

Britská automobilka chystá speciální model V12 Speedster, za který si samozřejmě hromadu peněz. A aby nalákala zákazníky, pochlubila se spoustou fotek vozu ve fázi prototypu. Speedster si vzala na starost divize Q, která se specializuje právě na podobné limitky a netradiční záležitosti.

O pohon novinky se stará, jak už napovídá jméno, vidlicový dvanáctiválec. Má objem 5,2 litru a dvě turbodmychadla a dává výkon okolo 700 koní a točivý moment asi 750 N.m. Motor před osmistupňovou automatickou převodovku roztáčí zadní kola.

Výrobce slibuje akceleraci z klidu na stovku za 3,5 sekundy a maximální rychlost 300 km/h. To je na auto bez čelního skla, oken a střechy docela brutální.

Na design jste si jistě už udělali názor sami, snímky ale naznačují inspiraci konceptem CC100 Speedster, který Aston Martin ukázal v roce 2013. Slavil jím tehdy 100 let od založení firmy.

Vůz samozřejmě využije techniku stávajících modelů značky, zejména z Vantage a DBS Superleggera. Speedster však dostane navíc jedinečný výfukový systém z nerezové oceli, který bude vyveden vzadu uprostřed. A má zajistit specifický zvuk.

V12 Speedster přijede na architektuře z hliníku, karoserie je takřka výhradně vyrobena z uhlíkových vláken.

Aston Martin plánuje vyrobit pouhých 88 exemplářů, první dodávky jsou naplánovány na první čtvrtletí příštího roku. A cena? Začíná na 22 milionech korun.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud