Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi A1 převlečené jako Bentley? Budoucnost ukáže

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 8. 2013
20
5
Zobrazit náhledy (20)
Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley
Bentley je odjakživa spojován se stroji, jejichž rozměry jednoduše nelze označit za malé, ale je zde jistá možnost, že se díky módě a poptávce dočkáme i vysloveně městského modelu této značky.

Bentley pro město je prozatím a pro některé příznivce značky i naštěstí projektem nezávislého designéra. Jake Brown, student univerzity v britském Convetry, jej totiž navrhl v rámci své absolventské bakalářské práce.

Mladý designér se ve svých devatenácti letech rozhodl, že v rámci svého projektu navrhne Bentley pro blízkou budoucnost, který využije platformu Volkswagenu Polo, resp. Audi A1.

V rámci své práce se Jake Brow pokusil přenést luxus a exkluzivitu značky Bentley do výrazně menšího vozu, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Výsledkem jsou skici čtyřmístného hatchbacku a kabrioletu s designem exteriéru i interiéru plně odpovídajícím vzhledu současných Bentley Mulsanne a Continental.

Podle Brownova návrhu má být malý Bentley dlouhý 3996 mm. K pohonu má posloužit přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 2,0 litru ve spojení s elektromotorem. Standardem má být stejně jako u většiny současných modelů značky Bentley pohon všech kol.

Budoucnost tohoto projektu je sice více než jistě uzavřená, protože Bentley se v současnosti soustředí na dokončení vývoje svého prvního SUV, vycházejícího z konceptu EXP 9 F, ale i tak se jedná o zajímavou vizi možného vývoje tradiční britské značky.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Skipper
Tak u mně max za C a i to se zavřenýma očima.
| 11. 8. 2013
Myslím, že student by se měl věnovat něčemu jinému. Tady jsou naroubované prvky velkých limuzín na malé auto. To prostě nemůže fungovat. Teda mohlo by, kdyby je tam nenarval všechny. Ten bočný prolis je příšerný, maska dimenzovaná na auto jiné velikosti je komická a to obočí z blinkrů ani nestojí za komentář. Ale to je jen detail. Hlavní je ten tvar - naprosto neelegantní hrouda.
co je to za hroza?
| 11. 8. 2013
Je to bakalářka jednoho studenta.
Avatar - peter_ko
podobnej mrzák jako s kterým přišel i Aston
| 10. 8. 2013
buď si nečítal článok, alebo máš problém pochopiť čítaný text :no:
co je to za hroza?
| 10. 8. 2013
kto si to kupi? uz A1 je riadne predarazene polo, toto bude mat cenu strednej triedy a vyzera to otrasne, snad len nejaka fotomontaz...
Avatar - flyboyeda
podobnej mrzák jako s kterým přišel i Aston
| 10. 8. 2013
A1 vypadá na první pohled mnohem lépe, tohle si koupí jenom nějakej snob, metrosexuál, někdo z 4% procentních, holky, ale já určitě ne, obecně dávám přednost Audi před Bentley, je to stejná technika akorát Audi ví že je Němec a Bentley si hraje na Brita, přitom je to taky Němec ale za hodně peněz.

A1 je malé sympatické povedené autíčko, tohle Bentley vypadá odporně a cena taky určitě nebude sympatická, myslím že tu cenu bude dobré se dozvědět v sedě

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku