Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto7 11/2006

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 3. 2006 • 23:28
Nová generace Audi A6 allroad quattro přichází po šesti úspěšných letech. Má být větší, prostornější, variabilnější i luxusnější.

Obsah

Přímo na věc...

PREMIÉRA      6

Nová generace Audi A6 allroad quattro přichází po šesti úspěšných letech. Má být větší, prostornější, variabilnější i luxusnější.

NOVINKY      10

Autosalon v Ženevě se samozřejmě nemůže vejít do jednoho jediného čísla. Kdo se ještě chlubil na Palexpu nápady? Jarní nástup zažívá i český trh, obohatila ho v minulém týdnu řada nových tváří.

Jízda      16

Mezi obchodně úspěšné modely automobilky Škoda náleží Octavia 4x4. Na silnici si ji nejspíš zařadíte jen podle štítku na kapotě, mimo ni ji rychle rozeznáte od běžného modelu. S ním totiž sjezdovku nevyjedete!

Tajné projekty      17

Peugeot odvezl nový model 207 CC až daleko na sever na zasněžené pláně, přesto však ne-unikl špionážnímu fotoaparátu.

Test      18

K malým vozům patří tradičně i malolitrážní motory. Jak se hodí k novému Fiatu Grande Punto benzinová dvanáctistovka?

spotŘebitelský test      20

Na tachometru Fiatu Croma přibývají kilometry. Není divu, když jsme jej podrobili důkladnému dálničnímu testu cestou na ženevský autosalon a zpátky. Může croma posloužit jako alternativa manažerských vozů střední třídy?

test      24

Poslední přírůstek do rodiny malých sedanů se jmenuje Honda City. Čím může oslovit české rodiny, stane se konkurencí loganů, fabií i thalií?

... a vše kolem

STORY      22

Víte, co to je Carloft? Máte pocit, že nový zabezpečovací systém? Nejste daleko od pravdy. Kde jinde bude vaše auto bezpečnější než na terase v pátém patře, kde ho máte stále na očích.

lahůdka      26

Švýcarský designér Frank M. Rinderknecht si rád hraje. Jeho jméno znají odborníci, značku Rinspeed mnozí automobiloví labužníci. V Ženevě jim přistála na stůl další lahůdka. Rinspeed zaZen.

relax      28

Slova jsou téměř zbytečná, ale pokud se začtete, tak zjistíte, že zase ne tak úplně. Víte třeba, co se skrývá za slovem „prsit se“?

bazar      32

Máte hluboko do kapsy? Pak patří k vaším tipům při koupi ojetého vozu Fiat Tipo. Cena pod 50 000 Kč, takže se hodí rada, na co si dát pozor.

prodejní akce      33

Počasí to sice popírá, ale jaro se blíží. Víc než teploměr to naznačují prodejní akce. Již to nejsou jen slevy a zvýhodnění, ale dny otevřených dveří.

CO JE TO ?      37

Piezoelektrické vstřikovací ventily od Bosche byly použity poprvé u zážehového motoru a motor 350 CGI by měl mít minispotřebu. Michelin zase slibuje pneumatiku snižující valivý odpor až o 50 procent.

patina      38

Inženýr Eiffel postavil svou věž a jeho krajan Citroęn ji rozsvítil! Kdy a proč si nebylo možné vyfotit eiffelovku bez nápisu Citroęn?

anketa      40

Nejlepší reklama na auto v roce 2005 je ve vašich rukou. Kdo měl podle vás čtenářů nejlepší nápad?

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku