Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Hyundai oznámila datum premiéry ostrého SUV Kona N

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 4. 2021 • 23:00
17
2
Zobrazit náhledy (17)
Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N Hyundai Kona N

První sportovně laděné SUV značky Hyundai bude představeno již 27. dubna

Jihokorejská automobilky Hyundai dnes ohlásila konání prvního digitálního eventu „Hyundai N Day,“ během kterého bude oficiálně představeno dlouho očekávané sportovně laděné SUV Kona N. Premiéra je naplánována na 27. dubna od 9:00 (pro Frankfurt) a odhalení nového vozu se zhostí Albert Biermann, prezident a šéf výzkumné & vývojové divize.

Jak automobilka dodává – nová Kona N není jen nejnovějším přírůstkem do rodiny ostrých modelů N, ale také vůbec prvním modelem N s karoserií typu SUV. To by mělo nabídnout univerzálnost, svižnou akceleraci, agilitu i schopnost ustát jízdu po okruhu.

Video se připravuje ...

Jak už dnes víme, pod kapotou ostrého SUV bude uložen turbem přeplňovaný 2,0litrový motor T-GDI o výkonu 280 koní, který bude kombinován výhradně s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou N-DCT. Převodovka byla upravena pro vyšší výkon a navíc nabídne specifické sportovní funkce.

Samotná akce „N Days“ pak bude automobilkou využita pro šíření filosofie sportovní divize N, představování nových cílů, ohlašování novinek o N modelech a chybět by neměla ani diskuse o budoucnosti a elektrifikaci. Této části by se měl zhostit Thomas Schemera, výkonný prezident a vedoucí divize zákaznických zážitků.

Doporučujeme

Témata
16. 4. 2021 23:32
Barbar konan
Barbar konan :-!
Avatar - KANKUNEN
16. 4. 2021 11:08
Kona je hnusné auto s hnusným hmyzím ksichtem
který je navíc čornutý Citronku.