Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Lipsko 2009: Ve jménu ekologie a filmových hvězd (velká fotogalerie)

Dariusz Szynder Dariusz Szynder 27. 3. 2009 • 23:45
88
8
Zobrazit náhledy (88)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Sedm světových a třicet jedna německých premiér to jsou čísla, na která lákají organizátoři letošního autosalonu v Lipsku. Ani tentokrát nechybí tématická výstava ve skleněné hale a odborný veletrh automobilových součástek, servisu a služeb AMITEC.

Své brány dnes novinářům otevřel největší autosalon ve Střední Evropě AMI/AMITEC. I přes špatnou situaci na trhu automobilů, kdy mnoho výrobců odvolává svou účast z mezinárodních výstav, se organizátorům podařilo připravit důstojného nástupce minulých ročníků veletrhu. Poprvé v historii AMI se z výstavy stáhlo BMW, které má v bezprostřední blízkosti výstavních hal svůj moderní závod. Chybí také Saab, Mitsubishi, Volvo, Seat, Fiat.

Celkový počet výstavců letos dosáhl čísla 493, což je pouze o čtyři méně než v minulém roce. Nechybí mezi nimi ani firmy z České republiky. Největším českým výstavcem je samozřejmě Škoda, která představuje svou největší novinku - SUV Yeti. Tradičně nechybí ani malá firma Kaipan vyrábějící repliky Lotusu Super 7, a také vlastní roadstery využívající techniku Škody Favorit a Fabia.

Mezi vystavovanými automobily najdeme i premiéry světového formátu. Patří k nim mj. Volkwagen Golf GTD, Peugeot 206+ nebo Ford Mondeo Tri Fuel. Podobně jako v minulých letech i letos je veletrh ve velké míře věnován ekologii a alternativním palivům. Ve skleněné hale se tentokrát koná výstava vozidel, která se stala hvězdami stříbrného plátna.

Kromě výstavy AMI se v jedné z hal koná i odborný veletrh automobilových součástek, servisu a služeb AMITEC.

Pro veřejnost se autosalon AMI otevře zítra a potrvá do 5. dubna, zatímco AMITEC skončí již ve středu 1. dubna.

Související články

Témata
29. 3. 2009 18:37
Popisky k fotkám
Drahá redakce, bylo by možné (alespoň k některým) fotkám přidat popisek? Přeci jen některé exponáty jsou pro běžného člověka nerozpoznatelné....
Avatar - delphino
29. 3. 2009 14:23
Re: Stručně
Kaipan je to ornažoví v druhé řadě, druhé zleva? pokud ne tak co je to auto?
Avatar - gld
28. 3. 2009 20:05
Das priora
kukám že do dojčlandu konečne priviezli ladu prioru
Avatar - sansk8
28. 3. 2009 15:00
Smůla
Tak v na utery uz mam listky, ale kdyz se ted dozvidam kolik automobilek bude chybet, tak trochu zklamani :'-( ... A co se tyce jen jednoho yetiho, tak to se mi nezda. Skoda ma vzdy jeden z nejvetsich stanku a minule kdyz tam byla jako novinka Superb II, tak privezli asi 4 -5 kousku.
28. 3. 2009 12:30
Stručně
:yes: Shelby, Plechovka, famózní Brabus GLK, Golf

:no: Lada, TT RS, tragický Kaipan

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud