Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Ženeva: Nissan Qazana – Koncept crossoveru představen

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 3. 2009 • 22:07
44
7
Zobrazit náhledy (44)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke
Japonské automobilce Nissan se až do prvního novinářského dne autosalonu v Ženevě podařilo utajit podobu konceptu Qazana, který představuje kompaktní pětidveřový crossover.

Automobilka Nissan začátkem února potvrdila dohady, že na svém stánku v Ženevě představí koncept crossoveru, ale kromě ujištění, že se má jednat o pětidveřový automobil, který se má vyznačovat výraznými blatníky a nízkou linií střechy, tehdy neposkytla žádné bližší informace. Nissan Qazana se udržel pod pokličkou až do zahájení autosalonu, kdy automobilka zveřejnila první fotografie a tiskovou zprávu.

Kompaktní crossover je dlouhý 4060 mm, široký 1780 mm, vysoký 1570 mm a má rozvor náprav 2530 mm. Karoserie konceptu skutečně zaujme svými výrazně vyboulenými blatníky i poměrně nízkou linií střechy, ale hlavní pozornost nejspíš přitáhne provedení přídě s výraznými světlomety a maskou, jejíž obrys lehce odkazuje na současné Murano. Při navrhování zadních partií se designéři inspirovali mimo jiné i u nového kupé 370Z a jeho zadních svítilen. V blatnících mají své místo 20palcová litá kola s povrchovou úpravou provedenou černým chromem.

Interiér je přístupný dveřmi otevíranými proti sobě, které odkryjí široký vstupní otvor nenarušený B-sloupkem. Při tvorbě vnitřního prostoru byly inspirací motocykly a například provedení středové konzoly s řadící pákou a loketní opěrkou mezi předními sedadly má připomínat palivovou nádrž a sedlo motocyklu. Na palubní desce je sice relativně klasický přístrojový panel před řidičem, ale dominantou je zde centrálně umístěná obrazovka, která má zobrazovat například údaje o nové generaci plně elektronicky ovládaného pohonu všech čtyř kol.

Podle oficiální tiskové zprávy nemá být Nissan Qazana pouhou autosalonovou atrakcí, jejíž design je dílem evropského designérského centra značky, ale je ukázkou toho, jak by mohl vypadat připravovaný malý crossover, který se má v nabídce značky zařadit pod model Qashqai. Tato připravovaná novinka se má vyrábět v britském závodě v Sunderlandu.

Témata
Avatar - pelikoš
4. 3. 2009 07:05
Re: Působivé
takhle má vypadat přístrojovka-moderní,barevná,přehledná.k… jsem se podíval na studii fábka rs tak "nuda,nuda,šeď,šeď"
Avatar - pelikoš
4. 3. 2009 06:52
design
dechberoucí,,atd,atd...slov by se dalo napsat bezpočet.mám pocit,že to je designové cvičení na náhradu za note.bohužel produkční verze bude na hony vzdálena...škoda,protože tohle je mazec
3. 3. 2009 23:45
oni mi snad okukovali v garazi
jo tomu rikam scifi auto, pekny, ale pro vetsinu soucasne generace neschudne. at uz je dalsi stoleti...
Avatar - delphino
3. 3. 2009 21:40
disproporční
krásné detaily ale celek vůbec není okulahodící

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud