Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avia letos začne dodávat nákladní auta do Argentiny

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 23. 3. 2010 • 11:48
4
Tuzemská automobilka Avia Ashok Leyland Motors v letošním roce začne vyvážet nákladní automobily do Argentiny. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Avia nyní veze do Argentiny tři vozidla určená k testování a následné homologaci pro tamní trh.

Jde o dieslové vozy typu D120 ve verzi Euro 3. S pravidelnými dodávkami firma počítá ve druhé polovině letošního roku.

S rozšířením na argentinském trhu pomůže aviím místní automobilová společnost TATSA, která vozidla letňanské automobilky objednala a chce je v lokálních podmínkách vyzkoušet. Po výsledcích testů plánují obě společnosti navázat obchodní spolupráci, která umožní Aviím plně vstoupit na místní automobilový trh, případně do dalších zemí Jižní Ameriky.

Do budoucna automobilka nevylučuje ani spolupráci v oblasti dodávek vozidel s alternativním pohonem. Na argentinských silnicích jezdí nejvíce automobilů na světě poháněných stlačeným zemním plynem.

Loni Avia uzavřela dohodu o dodávce 100 podvozků pro elektromobily Smith do USA. Na konci roku firma oznámila, že do letošního pololetí otevře sedm poboček v Rusku.

Automobilka začínala před 90 lety původně jako podnik zaměřený na letecký průmysl. Posledních 40 let se zaměřila na výrobu lehkých nákladních automobilů. Avia loni vyrobila 283 vozů, což je o zhruba 200 méně, než v roce 2008. Přes 100 aut automobilka vyvezla.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
24. 3. 2010 09:58
Re: ok
Ony tyhle nové trhy nutně potřebují....
Myslím že letos by díky nim mohli prodat alespon 350-450 aut, přeci jen v rusku a a jižní americe by se pár kusů prodat mohlo a jestli se podaří něco prodat zas i do USA či anglie....
23. 3. 2010 20:48
Re: ok
to isté zažívam pri slove LADA :-)Držím AVII palce aby sa z tej biedy vyhrabala. :yes:
Avatar - FRPE
23. 3. 2010 16:19
283ks vozů za rok ...
... sice není mnoho ale jde to. Mám tu samou jako ona fotce - "dáblice". ;-)
Články odjinud