Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bandit9 Odyssey je futuristický bobber ze Singapuru

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 12. 2017 • 05:24
15
Zobrazit náhledy (15)
Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey Bandit9 Odyssey
Bobber má být spartánský stroj, který má mít dle většiny příznivců tohoto stylu stavby motocyklu i náležitý retro styl. U Bandit9 Motorcycles si jdou ovšem opět svou cestou a retro bylo u jejich nejnovější kreace poněkud upozaděno.

Bandit9 Motorcycles, vyrábějící do každého svého modelu jen devět exemplářů, založil Daryl Villanueva v roce 2011 a od té doby pravidelně šokuje motocyklový svět svými odvážnými kreacemi.

Elegantní a zároveň minimalisticky působící stroje téměř vždy dávají více či méně najevo, že jejich základem jsou motocykly Chang-Jiang (čínská evoluce klasického BMW R71), Yamaha, Harley-Davidson nebo Honda.

Nejnovější model pojmenovaný Odyssey a představující futuristickou vizi bobberu lze již označit za vlastní stroj značky Bandit9, který si od velkých výrobců motocyklů půjčuje již jen pohonnou jednotku a ani ta nakonec nemusí pocházet od nich.

Pod karoserií vyrobenou z nerezové oceli 904L a působící dojmem neprostupného monolitu, do nějž jsou pouze zasazeny vidlice s koly, se ukrývá masivní trubkový rám. V něm pak může být uložen vidlicový dvouválec o objemu 1,4 litru, ale Bandit9 Motorcycles nabízí i provedení, k jehož pohonu poslouží elektromotor.

Futuristickou vizáž motocyklu podtrhuje použité osvětlení i řešení přístrojového panelu, které využívá LED a promítá provozní údaje nebo informace z navigačního systému na horní stranu kapoty přímo před jezdce usazeného v sedle z paměťové pěny a luxusní italské kůže.

Výjimečnost stroje pak umocňují komponenty z produkce exkluzivních značek, z nichž lze vyzdvihnout kola Borani, přední upside-down vidlici Marzocchi či brzdový systém Beringer. Exkluzivitu vedle původů a použité techniky zajistí i skutečnost, že na celém světě nebude více než devět motocyklů Bandit9 Odyssey.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku